IX Święto Powiśla Dąbrowskiego

IX Święto Powiśla Dąbrowskiego

IX Święto Powiśla Dąbrowskiego

Wernisaż wystawy malarstwa Zofii Misiaszek- Sałańskiej

Wernisaż wystawy malarstwa Zofii Misiaszek- Sałańskiej

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Aktualności Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa - archiwum:

Data wpisu: 17.12.2017
W Gręboszowie mieszkają wyjątkowo grzeczne dzieci. Dowodem na to były odwiedziny Świętego Mikołaja, który pomimo, że niestrudzenie od 6 grudnia rozwozi prezenty, nie zapomniał o małych mieszkańcach naszej gminy, które 9 grudnia br. czekały na niego w Gminnym Centrum Kultury. Był to wyjątkowy dzień, ponieważ nie każdy ma okazję spotkać go osobiście. Przybycie Świętego Mikołaja jak zwykle wywołało wiele emocji i szczęścia.
Data wpisu: 21.11.2017
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza: dzieci, młodzież i dorosłych na Program Mikołajkowy w dniu 9 grudnia br. (tj. sobota) o godzinie 11.00. W programie: podsumowanie konkursów czytelniczych, konkursy, gry, zabawy oraz wizyta Świętego Mikołaja

Zapraszamy!
Data wpisu: 20.11.2017
Deszcz jesienny deszcz, Modlitwa obozowa czy Polskie kwiaty to niektóre z tytułów utworów wykonanych przez uczestników Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Już po raz IV w sali Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa rozbrzmiewały patriotyczne tony. Konkurs, który odbył się 17 listopada br., miał na celu uczczenie 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Drugim równie ważnym celem organizacji tego typu przedsięwzięć jest popularyzacja piosenki żołnierskiej i patriotycznej wśród dzieci i młodzieży.
Data wpisu: 17.11.2017
W czwartek 16 listopada br. odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Gręboszowie. Uroczyste ślubowanie i symboliczne pasowanie na ucznia poprzedzone było częścią artystyczną, w wykonaniu pierwszoklasistów. Podczas krótkiego montażu słowno-muzycznego uczniowie wykazali się umiejętnościami śpiewu i recytacji, jak również zaprezentowali zdobytą wiedzę. Występy młodych artystów spotkały się z ciepłym przyjęciem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Tym samym swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania.