07.03.2018 r. – Wiwat Panie, Wiwat Panowie

13.01.2018 r. Koncert kolęd Tarnowskiego Chóru Gos.pl

IX Święto Powiśla Dąbrowskiego

IX Święto Powiśla Dąbrowskiego

IX Święto Powiśla Dąbrowskiego

Wiwat Panie, Wiwat Panowie – 07.03.2018 r.

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Aktualności Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa - archiwum:

Data wpisu: 23.05.2018
W niedzielę, 20 maja br. społeczność parafii pw. Świętego Zygmunta w Żelichowie świętowała wyjątkowe wydarzenie. W tamtejszym kościele neoprezbiter ks. Piotr Łoboda odprawił swoją mszę świętą prymicyjną. To bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego kapłana i społeczności z której się wywodzi. Uroczysta Eucharystia poprzedzona była wyjątkowym przemarszem, w którym mieszkańcy pobliskich miejscowości oraz zaproszeni goście odprowadzili ks. Piotra z domu rodzinnego mieszczącego się Woli Żelichowskiej do parafialnego kościoła.
Data wpisu: 11.05.2018
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na festyn rekreacyjno-sportowy z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 3 czerwca br. (tj. niedziela) na kompleksie sportowym „Orlik” w Gręboszowie. Początek imprezy przewidziany jest na godzinę 16.00. W programie: konkursy, gry, zabawy, turniej piłkarski, darmowa dmuchana zjeżdżalnia, słodka niespodzianka. Podczas festynu zostaną ogłoszone wyniki konkursu plastycznego i literackiego „Bądźmy sobą bez nałogów”.
Data wpisu: 08.05.2018
W minioną niedzielę (6 maja br.), w Woli Żelichowskiej odbyły się Gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą Polową o godzinie 14.00 w intencji strażaków, którą sprawował ks. Jan Król, proboszcz parafii Żelichów. W uroczystej Eucharystii uczestniczyły poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu gminy Gręboszów, strażacy, Krystyna Świętek – Wójt Gminy Gręboszów, Bogdan Bigos – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, radni Rady Gminy Gręboszów, sołtysi oraz mieszkańcy gminy.
Data wpisu: 07.05.2018
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz Gminna Komisja d/s Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gręboszowie organizują konkurs literacki i plastyczny pn.: Bądźmy sobą bez nałogów”. Celem konkursu jest pokazanie negatywnych skutków używania narkotyków, alkoholu i papierosów. Prace należy składać w GCKiCz do dnia 29 maja 2018 roku.