Małopolski Festiwal Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Impresjon podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Aktualności Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa - archiwum:

Data wpisu: 13.11.2019
„Dla Ciebie Polsko” - pod takim hasłem, dnia 8 października br. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 121. rocznicy urodzin majora Henryka Sucharskiego.
Data wpisu: 12.11.2019
W niedzielę, 10 listopada br. Tomislav Vidošević – Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce odwiedził gminę Gręboszów. Wizyta rozpoczęła się od uroczystej eucharystii w kościele pw. WNMP w Gręboszowie, którą sprawował ks. Wiesław Babiarz, proboszcz parafii Gręboszów. Zaraz po mszy świętej, delegacja chorwackiej ambasady, przedstawiciele władzy samorządowej powiatu i gminy oraz mieszkańcy gminy Gręboszów udali się na cmentarz wojenny w Ujściu Jezuickim, aby oddać hołd chorwackim żołnierzom poległym podczas I wojny światowej
Data wpisu: 06.11.2019
W placówkach handlowych w Gręboszowie i Woli Żelichowskiej można nabyć 84. numer Gazety Gręboszowskiej. W bieżącym numerze gazety mogą Państwo znaleźć informacje dotyczące organizacji: Małopolskiego Festiwalu Smaku w gminie Gręboszów oraz powiatowych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Gręboszowie. Warto również przeczytać o rajdzie rowerowym z Gręboszowa na Westerplatte – inicjatywie doskonale wpisującej się w tegoroczne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Data wpisu: 04.11.2019
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza na Koncert Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, który odbędzie się 15 listopada br. o godzinie 16.00. W koncercie wystąpią uczniowie szkółki gry, działającej przy GCKiCz. Celem konkursu jest uczczenie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz popularyzacja piosenki żołnierskiej wśród dzieci i młodzieży.