9 kwietnia 2017 r. Konkurs palm

Koncert Kolęd i Pastorałek – 27 styczeń 2017 r.

VIII Święto Powiśla Dąbrowskiego

VIII Święto Powiśla Dąbrowskiego

Zespół „Impresjon”

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Aktualności Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa - archiwum:

Data wpisu: 25.05.2017
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza na II Gminny Przegląd Muzycznych Talentów, który odbędzie się 16 czerwca br. Początek imprezy o godzinie 17.00. Przegląd adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy Gręboszów oraz uczniów szkółki gry na instrumentach muzycznych, działającej przy GCKiCz w Gręboszowie.
Data wpisu: 22.05.2017
Uczniowie Zespołu Szkół w Gręboszowie pod kierownictwem nauczycieli przygotowali uroczystą akademię poświęconą osobie świętego Jana Pawła II. Okolicznościowy montaż słowno-muzyczny został przedstawiony w kościele pw. WNMP w Gręboszowie w dniu 19 maja br. i był doskonałą okazją, by w 97. rocznicę urodzin po raz kolejny pochylić się nad niezwykłością postaci Wielkiego Polaka. Akademia była jednocześnie niezwykle ważną chwilą zastanowienia się nad duchową spuścizną Papieża Polaka i owocem daru tego wspaniałego pontyfikatu. Był to również jakże potrzebny moment refleksji nad niezwykle aktualną nauką i wartościami głoszonymi przez Papieża Polaka.
Data wpisu: 18.05.2017
W polskiej tradycji chrześcijańskiej maj jest miesiącem poświęconym Matce Bożej. Szczególnym tego wyrazem są odprawiane nabożeństwa, których centralnym punktem jest odmawianie przez wiernych Litanii Loretańskiej oraz wspólne śpiewanie pieśni maryjnych. Zwyczaj śpiewania pieśni poświęconych Matce Jezusa jest bardzo mocno zakorzeniony w naszej kulturze i tradycji oraz stanowi niezwykle ważną część kultu Bożej Rodzicielki. Gręboszowska parafia od lat w sposób szczególny czciła Najświętszą Marię Pannę. Przejawem tego wyjątkowego kultu było chociażby ustanowienie tutejszej parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Warto również wspomnieć o wyjątkowej tradycji jaka wykształciła się i trwała w parafii w latach 50, 60 i 70 -tych ubiegłego wieku. Każdego majowego poranka, przed rozpoczęciem mszy świętej, z kościelnej wieży rozbrzmiewał donośny głos trąbki, intonującej najpiękniejsze pieśni maryjne.
Data wpisu: 18.05.2017
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na festyn rekreacyjno-sportowy z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 4 czerwca br. (tj. niedziela) na kompleksie sportowym "Orlik" w Gręboszowie. Początek imprezy przewidziany jest na godzinę 14.00. W programie: konkursy, gry, zabawy, turniej piłkarski, darmowa dmuchana zjeżdżalnia, słodka niespodzianka. Podczas festynu zostaną ogłoszone wyniki konkursu plastycznego i literackiego "Bądźmy sobą bez nałogów".
Zapraszamy