18 sierpnia 2019 Małopolski Festiwal Smaku

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Aktualności Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa - archiwum:

Data wpisu: 18.09.2019
Dnia 7 września br. w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie, podobnie jak w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Licznie zebrani mieszkańcy naszej gminy z przedstawicielami rady gminy Gręboszów, szkoły podstawowej, kół gospodyń wiejskich czytali takie nowele jak: Dobra pani Elizy Orzeszkowej, Dym Marii Konopnickiej, Katarynka Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) Bruno Schulz, Orka Władysława Stanisława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego, Sachem Henryka Sienkiewicza czy Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) Henryka Rzewuskiego.
Data wpisu: 15.09.2019
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie prowadzi nabór dzieci i młodzieży do szkółki gry na instrumentach muzycznych: keyboard, pianino, akordeon, trąbka, gitara. Zajęcia muzyczne będą odbywały się w toku indywidualnym, dostosowanym do poziomu, umiejętności i predyspozycji ucznia.
Data wpisu: 08.09.2019
Jeśli masz co najmniej 16 lat i jesteś mieszkańcem powiatu dąbrowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, tarnowskiego lub miasta Tarnów zagłosuj na projekt „Powiślański kalejdoskop kulturalny” (kod zadania TAR 26), który został zgłoszony do dofinansowania w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.
Data wpisu: 06.09.2019
Po 80 latach od tragicznych wydarzeń społeczność powiatu dąbrowskiego zgromadziła się w Gręboszowie, miejscu urodzenia bohatera majora Henryka Sucharskiego, aby w kościele, w którym niegdyś się modlił oraz pod jego pomnikiem uczcić tych, którzy bronili naszą Ojczyznę, za nią cierpieli i oddawali życie.