13.01.2018 r. Koncert kolęd Tarnowskiego Chóru Gos.pl

IX Święto Powiśla Dąbrowskiego

IX Święto Powiśla Dąbrowskiego

IX Święto Powiśla Dąbrowskiego

Wernisaż wystawy malarstwa Zofii Misiaszek- Sałańskiej

Wernisaż wystawy malarstwa Zofii Misiaszek- Sałańskiej

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Aktualności Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa - archiwum:

Data wpisu: 12.03.2018
Impreza integracyjna pn. „Wiwat Panie, Wiwat Panowie” na stałe wpisała się do kalendarza kulturalnego gminy Gręboszów. Już po raz czwarty na zaproszenie Wójta Gminy Krystyny Świętek seniorzy przybyli do hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gręboszowie, aby uczcić święto kobiet i mężczyzn. Przedsięwzięcie to daje osobom w wieku 55+ możliwość wspólnej zabawy, spędzenia wieczoru w miłym towarzystwie, oderwania się od szarej codzienności.
Data wpisu: 05.03.2018
W niedzielę, 4 marca br. parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Borusowej wraz ze swym proboszczem ks. Marianem Kujdą świętowała 40. rocznicę powstania. Uroczystej mszy św. przewodniczył ks. biskup Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej. W wygłoszonej homilii biskup tarnowski mówił o znaczeniu parafii jako wspólnocie i jej niezwykle ważnej roli jaką spełnia w społeczeństwie.
Data wpisu: 26.02.2018
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz Szkoła Podstawowa w Gręboszowie zapraszają na XXIII Gminny Konkurs Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy. Plastyka obrzędowa będzie przyjmowana do oceny w dniu 21.03. 2018 r. (środa) w godzinach 11,00 –17,00 w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Palmy w dniu 25.03. br. (niedziela palmowa) w godzinach 10,00 – 13,00 w Domu Bractwa Św. Anny w Gręboszowie.
Data wpisu: 21.02.2018
W sobotę 17 lutego br., w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gręboszowie odbył się turniej tenisa stołowego o puchar dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Zawody były jednocześnie mistrzostwami gminy Gręboszów w tej dyscyplinie sportowej. Do rywalizacji o miano najlepszego pingpongisty przystąpiło 21 zawodników.