12-13 kwietnia 2020 – Święta Wielkanocne

19.01.2020 r. Koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl

Zdjęcie z Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Impresjon podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Aktualności Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa - archiwum:

Data wpisu: 25.05.2020
Bądźmy sobą bez nałogów to hasło cyklicznego konkursu literackiego i plastycznego organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Konkurs ma na celu pokazanie, za pomocą różnych form literackich, zjawisk patologicznych i ich negatywnych skutków społecznych. W dzisiejszych czasach nałogi definiowane są już nie tylko jako uzależnienie od papierosów, alkoholu czy narkotyków. Coraz częściej młodzi ludzie o wiele bardziej narażeni są na uzależnienia od mediów: Internetu, smartfonów, komputerów.
Data wpisu: 18.05.2020
Dzisiaj mija 100. rocznica urodzin Jana Pawła II . Karol Wojtyła urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 roku, jako drugi syn Karola Wojtyły i Emilii z Kaczorowskich. Zanim, jako papież, przemierzył cały świat, przez prawie 18 lat, czerpał życiodajne soki z rodzinnej ziemi i mentalnie nigdy się z niej nie wyprowadził. To właśnie tu, w Wadowicach, tkwią korzenie jego osobowości, zainteresowań i zdolności.
Data wpisu: 14.05.2020
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz Gminna Komisja ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii w Gręboszowie organizują konkurs plastyczny pn.: Bądźmy sobą bez nałogów. Prace należy składać w GCKiCz lub w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gręboszowie do dnia 29 maja 2020 roku.
Data wpisu: 08.05.2020
Drodzy Czytelnicy!!
Czas przymusowego zamknięcia biblioteki dla użytkowników nie był dla nas czasem straconym. Intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby nasza biblioteka stała się bardziej przyjazna i funkcjonalna. Efektem pracy wielu osób, którym serdecznie dziękuję za pomoc, jest remont dawnej Sali Ślubów i przeniesienie tam biblioteki.