X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Aktualności Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa - archiwum:

Data wpisu: 18.10.2018
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza dzieci i młodzież na konkurs pn. „Czarowny Świat bajek i poezji w oczach dziecka”, który odbędzie się w sobotę 10 listopada br. o godzinie 11.00. W programie: konkurs recytatorski, konkurs na bajkowe przebranie oraz ogłoszenie wyników konkursu plastycznego
Data wpisu: 18.10.2018
Po wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce Instytut Książki rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają nie tylko rodzice nowo narodzonych dzieci w szpitalach, ale także trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji. Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” rozpoczął się we wrześniu 2018 roku.
Data wpisu: 18.10.2018
W niedzielne popołudnie 14 października br. w Gręboszowie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Po ponad dwóch latach wytężonej pracy, spotkań, rozmów i przygotowań, nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Monument ten powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gręboszowskiej oraz przedstawicieli lokalnego samorządu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. WNMP w Gręboszowie, podczas której okolicznościową homilię wygłosił ks. Arcybiskup Józef Kowalczyk. Po uroczystej Eucharystii nastąpił przemarsz z kościoła pod pomnik usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Uroczysty przemarsz uświetniły poczty sztandarowe, kompania honorowa oraz orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczucina.
Data wpisu: 08.10.2018
W placówkach handlowych w Gręboszowie i Woli Żelichowskiej można nabyć 80. numer Gazety Gręboszowskiej. W aktualnym numerze zamieszczamy informacje m.in.: z X Święta Powiśla Dąbrowskiego, z jubileuszu 120 – lecia Fundacji Figury Najświętszego Serca Pana Jezusa, z konferencji naukowej pn.: „Galicyjskie drogi ku niepodległości”, z prymicji księdza Piotra Łobody.