Konkurs plastyki obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy

Konkurs plastyki obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy

Konkurs plastyki obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy

Nowe wydawnictwa o gminie Gręboszów

Ocalmy od zapomnienia – zbiórka starych fotografii

Zdjęcie z Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Impresjon podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Aktualności Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa - archiwum:

Data wpisu: 13.04.2021
Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić online i bez wychodzenia z domu, m.in. poprzez serwis e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl.
W e-Urzędzie Skarbowym masz dostęp m.in. do usługi Twój e-PIT, e-mikrofirmy, wykazu mandatów karnych. Możesz zrealizować płatności online do organów podatkowych i zobaczyć historię wpłat. Możesz również sprawdzić swoje dane osobowe, które posiada urząd skarbowy. W serwisie złożysz w formie elektronicznej niektóre pisma np. zawiadomienie ZAW-NR, pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań czy tzw. czynny żal.
E-Urząd Skarbowy jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu.
Data wpisu: 08.04.2021
Nowe Wirtualne Muzea Małopolski są już dla Was otwarte! Z tej okazji o ich idei mówi jeden z twórców, specjalista ds. kreacji i grafiki 3D Paweł Szelest:
„Nasza opowieść o zbiorowej wyobraźni naszego regionu kształtowana przez zbiory małopolskich muzeów staje się coraz bardziej kompletna. W cyfrowych zasobach mamy tak zadziwiające przedmioty jak waza z Bronocic, z pierwszym znanym w historii wizerunkiem wozu na kołach. Tak, kto jeszcze nie wie, ten teraz się dowie, że 5500 lat temu ówcześni mieszkańcy Małopolski budowali dwupiętrowe domy i używali wozów na kołach. W tym samym czasie w Egipcie budowano piramidy – według dominującego konsensusu naukowego najprawdopodobniej bez użycia koła".
Data wpisu: 07.04.2021
W ciągu dwóch dni patrol z Posterunku Policji w Sułkowicach (powiat myślenicki) dwukrotnie udzielał pomocy poszkodowanym. Natychmiastowa reakcja policjantów pomogła w uratowaniu życia mężczyźnie, który stracił przytomność na ulicy w Sułkowicach. Następnego dnia, ten sam patrol patrolując ratował młodego mężczyznę, który miał wyraźne problemy z oddychaniem oraz drgawki.
Data wpisu: 01.04.2021
Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przesyłamy najserdeczniejsze życzenia.

Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Wielkanocnych.

Pogody w sercu, radości, wiary i nadziei

płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego

życzą: Dyrektor oraz Pracownicy

Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.