12 maja 2019 r. koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl w GCKiCz

Wesołych Świąt Wielkanocnych

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Nowy 80. numer Gazety Gręboszowskiej w sprzedaży

Data wpisu: 08.10.2018

W placówkach handlowych w Gręboszowie i Woli Żelichowskiej można nabyć 80. numer Gazety Gręboszowskiej. W aktualnym numerze zamieszczamy informacje m.in.: z X Święta Powiśla Dąbrowskiego, z jubileuszu 120 – lecia Fundacji Figury Najświętszego Serca Pana Jezusa, z konferencji naukowej pn.: „Galicyjskie drogi ku niepodległości”, z prymicji księdza Piotra Łobody.

Ponadto w aktualnym numerze naszego lokalnego kwartalnika mogą Państwo przeczytać relacje z: odsłonięcia w Tarnowie tablicy poświęconej naszemu rodakowi Gabrielowi Dubielowi, otwarcia i poświęcenia nowo wybudowanej Sceny Letniej w Borusowej, festynu z okazji Dnia Dziecka oraz III Przeglądu Muzycznych Talentów jaki odbył się w GCKiCz w Gręboszowie.

W 80. numerze Gazety Gręboszowskiej zamieszczamy również niezwykle ciekawy historyczny tekst autorstwa Jakuba Bojki, w którym to nasz wybitny rodak relacjonuje przygotowania, budowę i uroczystości odsłonięcia oraz poświęcenia pomnika grunwaldzkiego, który został wzniesiony w 1911 roku w Gręboszowie (Miłocin).

W bieżącym numerze gazety nie brakuje również informacji dotyczących wydarzeń sportowych, jakie odbyły się w czasie wakacji na terenie naszej gminy. Zamieszczamy relacje z gminnego i powiatowego turnieju pn. „Wakacje z piłką nożną” oraz z rozgrywek o Puchar Wójta gminy Gręboszów.

Na koniec pragnę życzyć przyjemnej lektury 80. numeru Gazety Gręboszowskiej, mając nadzieję, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

 

Powrót