II Przegląd Muzycznych Talentów

Data wpisu: 25.05.2017

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza na II Gminny Przegląd Muzycznych Talentów, który odbędzie się 16 czerwca br. Początek imprezy o godzinie 17.00. Przegląd adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy Gręboszów oraz uczniów szkółki gry na instrumentach muzycznych, działającej przy GCKiCz w Gręboszowie.

Regulamin Gminnego Przeglądu Muzycznych Talentów

Cele:

– Rozbudzanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy muzyką i piosenką.

– Wyszukiwanie „młodych talentów” wśród dzieci i młodzieży

Organizacja konkursu:

– Organizatorem Przeglądu jest Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie im. Jakuba Bojki.

– Przegląd odbędzie się 16 czerwca 2017 r. (tj. piątek), początek godzina 17.00.

– Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 13 czerwca br. w siedzibie GCKiCz lub pocztą elektroniczną: e-mail: gck@greboszow.pl telefon 14 6416016

Warunki uczestnictwa:

– W Przeglądzie mogą uczestniczyć: uczniowie szkół podstawowych klas I – VI, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych i dorośli z terenu gminy Gręboszów.

– Do udziału w Przeglądzie organizator zaprasza: wokalistów i instrumentalistów oraz zespoły.

– Uczestnicy wykonują 2 utwory muzyczne.

– Utwór wokalny może być wykonany a capella, z akompaniamentem lub podkładem muzycznym.

Jury:

Komisje Jury i jego przewodniczącego powołuje organizator.

– Jury dokonuje oceny zgodnie z ustalonymi kryteriami.

– Obrady Jury są ostateczne i nieodwołalne.

Kryteria oceniania:

Czystość, poprawność i poziom wykonania utworu.

– Technika wykonania utworu.

– Ogólny wyraz artystyczny.

Organizator zapewnia: nagłośnienie, instrumenty muzyczne (gitara, keyboard, pianino, akordeon), laptop do odczytania podkładu muzycznego z płyt CD i innych nośników pamięci.

Klauzula dotycząca autorskich praw majątkowych, wizerunku i danych osobowych:

1.Uczestnicy przenoszą nieodpłatnie na organizatorów swoje prawa majątkowe do artystycznych wykonań zaprezentowanych podczas konkursu, w celu wykorzystania ich przez organizatorów w sposób nieograniczony terytorialnie i czasowo na następujących polach eksploatacji:

1. a) utrwalania (zapisu) na fotografii,
  2. b) wprowadzenia do pamięci komputera oraz sieci Internet,
  3. c) publicznego odtwarzania, wyświetlania.

2.Uczestnicy konkursu udzielają także zezwolenia na rozpowszechnianie swojego wizerunku utrwalonego za pomocą wszelkich technik fotograficznych i nagraniowych w związku z udziałem w konkursie.

3.Uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez organizatorów na potrzeby organizacji imprezy oraz zgodnie z celami statutowymi organizatorów imprez (w tym na umieszczenie ich na stronach internetowych).