Małopolski Festiwal Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Impresjon podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

BOŻE CIAŁO W PARAFII GRĘBOSZÓW

Data wpisu: 24.06.2019

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie nazywana Bożym Ciałem to jedna z najważniejszych uroczystości w kościele katolickim, kiedy to wierni w radosnej Procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy publicznie wyznają swoją wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

W parafii pw. WNMP w Gręboszowie 20 czerwca br. o godz. 10.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Piotr Turek w koncelebrze ks. proboszcza Wiesława Babiarza. Po Mszy Świętej odbyła się Procesja Eucharystyczna ulicami Gręboszowa do czterech pięknie przygotowanych ołtarzy polowych. Uczestniczyli w niej: księża, ministranci, Dziewczęca Służba Maryjna, dzieci w strojach pierwszokomunijnych sypiące kwiaty, poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich, parafianie i goście. W tym wyjątkowym dniu domy na trasie procesji były udekorowane emblematami i obrazami religijnymi.

Tradycją stało się już to, że ołtarze w Gręboszowie wykonują poszczególne sołectwa wchodzące w skład parafii. W tym roku przygotowały je sołectwa: Gręboszów, Lubiczko, Ujście Jezuickie i Biskupice. Pierwszy z nich został zbudowany przy budynku poczty, drugi przy budynku GCKiCz, trzeci przy budynku dawnej apteki, zaś czwarty przy budynku przedszkola.

Powrót