12-13 kwietnia 2020 – Święta Wielkanocne

19.01.2020 r. Koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl

Zdjęcie z Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Impresjon podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Czarowny świat bajek – podsumowanie

Data wpisu: 30.10.2019

Czarowny świat bajek i poezji to „miejsce” niezwykle ważne dla każdego dziecka. Dla tych najmłodszych, kiedy rodzic czytając bajki zabiera go w ten magiczny świat jest to czas, który rozwija jego wyobraźnię, ale także pogłębia więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Każdy ma jakiegoś swojego ulubionego bohatera z bajki. Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie dało dzieciom i młodzieży możliwość zaprezentowania swoich ulubionych postaci, ale także pokazania talentów plastycznych, recytatorskich a czasami też aktorskich.  „Czarowny świat bajek i poezji w oczach dziecka” to konkurs z wieloletnią tradycją, w którym od wielu lat dzieci bardzo chętnie biorą udział. Konkurs podzielony jest na trzy części: plastyczny pn. „Moja ulubiona postać z literatury dziecięcej i młodzieżowej”, na który wpłynęły 22 prace, recytatorski oraz na bajkowe przebranie. Uroczyste podsumowanie wszystkich konkursów odbyło się 26 października w sali konferencyjnej Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.

Tego dnia 15 osób przystąpiło do konkursu recytatorskiego oraz 12 do konkursu na bajkowe przebranie. Komisja jury w składzie Monika Kilian, Paulina Koziara oraz Wiesław Lizak,  oceniało recytację w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole i klasa „0”, klasy I-IV oraz klasy V-VIII. W najmłodszej kategorii wiekowej I miejsce zajęli: Adam Łos, Karolina Dąbroś, Lena Bojko oraz Aniela Siąkała. W drugiej kategorii komisja jury przyznała następujące miejsca: I miejsce: Zuzanna Dymon, Zuzanna Złotkowska, Kacper Dąbroś i Alicja Rzeszutko, Martyna Janowiec. II miejsce: Gabriela Kowynia, Jaś Cabaj, Basia Adamczyk, Wiktoria Janowiec. W ostatniej kategorii wiekowej I miejsce- Sylwia Ordon, II miejsce Paulina Trela.

Po zakończeniu recytacji na scenie pojawił się barwny korowód bajkowych postaci. Komisja jury oceniając stroje brała pod uwagę wkład pracy w ich wykonanie. Wyróżnieniem specjalnym nagrodzeni zostali: Zuzanna Dymon, Wiktoria Janowiec, Martyna Janowiec oraz Aniela Siąkała. Nagrody dla wszystkich uczestników konkursów ufundowała Gminna Komisja do Spraw Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.

Powrót