Małopolski Festiwal Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Impresjon podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U PRZEDSZKOLAKÓW

Data wpisu: 01.02.2019

,,Wszystkim Babciom , wszystkim Dziadkom

Zdrowia, pomyślności,

uśmiechów na co dzień i dużo radości.

Żyjcie nam sto lat

Słońce niech Wam świeci

Na co dzień i od święta- tego życzą Wam wnuczęta’’.

 

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dla swych wnuków mają zawsze czas , umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją  a przede wszystkim bezgranicznie kochają. W podziękowaniu za ich wielkie serce , w dniu 29 stycznia br. w Domu Ludowym w Woli Żelichowskiej  odbyło się uroczyste spotkanie przedszkolaków z Babciami,  Dziadkami i Seniorami z Klubu Seniora w Borusowej. W spotkaniu uczestniczyli nasi mili goście – przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Marek Mosio oraz sekretarz Gminy Bronisław Błach.

W podziękowaniu za miłość jaką dają dziadkowie wnukom , dzieci z Publicznego Przedszkola w Gręboszowie przedstawiły programy artystyczne, prezentując wiersze, piosenki, tańce , inscenizacje m.in.: ,, Rzepka” oraz piękną opowieść ,, Jak Jezusek nasz drogi zawitał w Krakowa progi’’. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Po gromkim ,, sto lat’’ dziadkowie otrzymali upominki – krakowskie obwarzanki i aniołki. Po części oficjalnej dzieci zaprosiły gości do wspólnej zabawy przy muzyce. To była naprawdę wyjątkowa i wzruszająca uroczystość.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego święta: Wójtowi Gminy Gręboszów  Krzysztofowi Gil,  dyrektorowi GCKiCz – Wiesławowi Lizakowi, Bożenie Bułat – sołtysowi wsi Wola Żelichowska a także Rodzicom naszych przedszkolaków za przygotowanie sali i poczęstunku.

                                                                                                                                                                                                                             Małgorzata Gądek

Powrót