Dzień zabawy i prezentów w Centrum Kultury

Data wpisu: 07.12.2015

6 grudnia jest dniem, na który wszystkie dzieci czekają z wielką ekscytacją i niecierpliwością. Jest to dzień wizyty wyjątkowego gościa. Jak co roku Święty Mikołaj nie zapomniał o Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie, gdzie przybył już 5 grudnia, obdarowując dzieci i dorosłych mnóstwem słodyczy. Aby umilić czas oczekiwania osobom zebranym w sali GCKiCz Pan Łukasz Koszyk z Tarnowa, przygotował dla dzieci zabawy taneczne i ruchowe, które zintegrowały uczestników i wywołały uśmiech na każdej twarzy. Tradycją stało się, że tego dnia ogłoszone zostają wyniki konkursu czytelniczego ph. „Wzorowy czytelnik”. Nagrodzeni zostali czytelnicy w trzech kategoriach wiekowych tj. dzieci przedszkolne, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz dorośli. Wzorowym czytelnikiem przedszkola okazał się Szymon Gądek, szkoły podstawowej- Karolina Dąbroś, natomiast najbardziej zakochaną w książkach i czytaniu okazała się Pani Małgorzata Łata. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród oraz dyplomów przyszedł czas na zabawy przygotowane przez pracowników GCKiCz Joannę Cabaj oraz Monikę Kilian. Mnóstwo śmiechu i zabawy przysporzyło układanie wieży z prezentów, trafianie śnieżkami do celu czy lepienie „papierowego bałwana”. Wiele emocji dostarczyła „Loteria Mikołajkowa”, gdzie nie tylko dzieci ale i dorośli mogli wygrać nagrodę. Po wielu atrakcjach i dobrej zabawie na salę wkroczył długo oczekiwany Święty Mikołaj w towarzystwie Aniołka. Zanim przystąpił do wręczania słodyczy przybliżył dzieciom swój życiorys oraz zachęcił do bycia dobrym człowiekiem i robienia dobrych uczynków na co dzień. Wszystkie osoby zebrane na sali były w minionym roku bardzo grzeczne, gdyż zostały obdarowane słodkościami zarówno dzieci jaki dorośli.

Na zakończenie każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z niecodziennym gościem. Po spotkaniu pozostały miłe wspomnienia i wiara, że w przyszłym roku również zasłużymy na wizytę Świętego Mikołaja.