12 maja 2019 r. koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl w GCKiCz

Wesołych Świąt Wielkanocnych

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019

Data wpisu: 07.09.2018

Po ponad dwumiesięcznym okresie odpoczynki uczniowie Szkoły Podstawowej w Gręboszowie wrócili do zajęć szkolnych. Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2018/19 w naszej gminie odbyła się 3 września br. i rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. WNMP w Gręboszowie w intencji uczniów, grona pedagogicznego i pracowników szkoły.

Punktualnie o godz. 9.00 dyrektor szkoły Jerzy Misterka wraz z gronem pedagogicznym, władzami samorządowymi oraz zaproszonymi gośćmi powitał wszystkich uczniów, którzy będą teraz uczęszczać do placówki. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w klasie pierwszej.

Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek w swoim wystąpieniu życzyła wszystkim uczniom  wytrwałości w zdobywaniu wiedzy w nadchodzącym roku szkolnym, podkreślając jak ważna dzisiaj jest edukacja kolejnych pokoleń. W dalszej części swojego wystąpienia Pani Wójt podziękowała młodzieży, która podczas tegorocznych wakacji reprezentowała naszą gminę na X Święcie Powiśla Dąbrowskiego i zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Na ośpiewanie wieńca dożynkowego”. Wyrazy wdzięczności skierowała również do  Pani Emilii Misterka, która poświęciła swój czas w okresie wakacji na przygotowanie zespołu na tegoroczne powiatowe święto.

Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do klas, by tam spotkać się ze swoimi wychowawcami i poznać nowe rozkłady zajęć na najbliższe tygodnie.

Uczniom oraz nauczycielom życzymy owocnej pracy.

Powrót