Koncert Tarnowskiego Chóru GOS.PL „Językami ludzi i Aniołów”

Data wpisu: 17.01.2017

W niedzielne popołudnie 15 stycznia 2017 r. GCKiCz rozbrzmiewało najpiękniejszymi kolędami, pastorałkami i piosenkami świątecznymi. Za sprawą Tarnowskiego Chóru GOS.PL wszyscy, którzy tak licznie zebrali się w sali Centrum Kultury mogli jeszcze raz poczuć wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i radość płynącą z przyjścia na świat Zbawiciela. Chór pod dyrekcją Anny Piotrowskiej zaprezentował najbardziej znane bożonarodzeniowe kompozycje w kilku językach, m. in. po polsku, angielsku, niemiecku, hiszpańsku, a nawet w języku esperanto, w urozmaiconych i nieraz zaskakujących aranżacjach. Chórowi na instrumencie klawiszowym akompaniował Bartłomiej Szułakiewicz – kierownik muzyczny, kompozytor i aranżer. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć jego autorską kompozycję: „Małe Aniołki”, w czasie której do Tarnowskiego Chóru GOS.PL dołączył mały solista – 3 letni Szymon Cyganek.

Niezwykle ważną częścią aktywności Tarnowskiego Chóru GOS.PL jest działalność ewangelizacyjna. Dlatego oprócz repertuaru kolędowego mogliśmy usłyszeć również tradycyjne utwory muzyki gospel. Warto wspomnieć, że „gospel” w przekładzie na język polski oznacza właśnie „ewangelię”. Podczas koncertu mogliśmy zatem usłyszeć wyjątkowe rozważania oparte na Piśmie Świętym przygotowane przez Bożenę Wiatr-Traciak, nawiązujące do tematyki zaprezentowanych kolęd i pieśni gospel.

Licznie zebrana w tym dniu publiczność nagrodziła Tarnowski Chór GOS.PL gromkimi brawami. Podczas koncertu, który nosił tytuł „Językami ludzi i Aniołów”, partie solowe zaśpiewali: Agnieszka Bardo, Katarzyna Jabłońska, Katarzyna Kalita, Marcin Smorczewski i Tomasz Lizak. Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Koncert poprowadził Wiesław Lizak – dyrektor GCKiCz.