19.01.2020 r. Koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl

Zdjęcie z Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Impresjon podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

„Kocham Cię Polsko” – uroczysta akademia z okazji święta 3 maja

Data wpisu: 02.05.2016

          W dniu święta flagi narodowej (2 maja), w Zespole Szkół w Gręboszowie, odbyła się uroczysta akademia z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Utrzymana w podniosłym tonie uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego oraz hymnów: szkoły podstawowej i gimnazjum. Następnie uczniowie klasy pierwszej gimnazjum, pod kierunkiem pani Małgorzaty Mastalerz i pani Małgorzaty Skrzyniarz – Woziwoda, zaprezentowali  montaż słowno-muzyczny, w którym przedstawili okoliczności uchwalenia przez Sejm Czteroletni pierwszej w Europie Konstytucji.

W uroczystej akademii, która przebiegała pod hasłem „Kocham Cie Polsko”, wzięli udział: Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Franciszek Dymon, Dyrektor Zespołu Szkół Jerzy Misterka, Dyr. Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa Wiesław Lizak, nauczyciele, rodzice i młodzież szkolna.

Konstytucja 3 maja była Ustawą Rządową uchwaloną dnia 3 maja 1791 roku regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej. Rocznice uchwalenia Konstytucji uroczyście czczono nawet w czasie ucisku narodowego i w czasie wojen. Pamiętali o niej poeci i muzycy, pamiętajmy również i my. A dzieci i młodzież uczmy od najmłodszych lat szacunku dla symboli narodowych oraz świadomości historycznej naszego narodu.

 

Powrót