Koncert Kolęd i Pastorałek w Centrum Kultury

Data wpisu: 18.01.2016

W piątek, 15 stycznia br. w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie, odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów szkółki gry na instrumentach muzycznych, prowadzonej w GCKiCz przez Krzysztofa Romana i Wiesława Lizaka. Wszyscy, którzy w tym dniu tak licznie zebrali się w sali GCKiCz, mogli na nowo poczuć wyjątkową atmosferę Bożonarodzeniowego święta. Polska tradycja bogata jest w piękne kompozycje oddające wyjątkowość i doniosłość wydarzeń jakie miały miejsce w Betlejem przeszło dwa tysiące lat temu.

W koncercie wystąpili: Nikodem Sobota, Amelia Seruś, Ewelina Dąbroś, Karolina Dąbroś, Patrycja Grabiec, Aleksandra Piątek, Karolina Sarat, Dawid Dymon, Nikola Wytrwał, Natalia Zawada, Martyna Wojciechowska, Wiktoria Woziwoda, Katarzyna Kmiecik, Patryk Trela, Anna Dąbroś. Licznie zgromadzona w tym dniu publiczność nie szczędziła wszystkim wykonawcom owacji i braw.

Podczas koncertu nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastyki obrzędowej związanej z okresem Bożonarodzeniowym.