Koncert Noworoczny Tarnowskiego Chóru Gos.pl

Data wpisu: 21.12.2015

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza na Koncert Noworoczny Tarnowskiego Chóru Gos.pl, który odbędzie się 6 stycznia 2016 roku o godz. 17.00 w sali GCKiCz. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wersji akustycznej – przy akompaniamencie pianina.

Tarnowski Chór GOS.PL powstał w 2003 roku i od tego momentu żywiołowo i ekspresyjnie wykonuje muzykę chrześcijańską podczas wielu koncertów w różnych miastach Polski. Na czele chóru stoją od wielu lat ludzie związani aktywnie z tarnowskim środowiskiem muzycznym: Dyrygent – Anna Podkościelna-Cyz  oraz kierownik muzyczny zespołu kompozytor i aranżer – Bartłomiej Szułakiewicz. Opiekunami duchowymi są: filipin x Paweł Cyz oraz x Andrzej Augustyn, stojący na czele Duszpasterstwa Akademickiego TRATWA, pod którego skrzydłami chór działa od września 2011 roku.

Wieloletnia praca chóru zaowocowała licznymi nagrodami, między innymi Dużą Kroplą – statuetką przyznawaną przez Stowarzyszenie Kropla, nagrodą im. Roberta Gucwy za krzewienie wartości chrześcijańskich, nagrodą Prezydenta Miasta Tarnowa w dziedzinie działalności artystycznej, medalem Polonia Minor za wzbogacanie życia kulturalnego regionu i krzewienie muzyki gospel, „Aniołem Ciepła” – nagrodą przyznawaną za działalność na rzecz miasta Tarnowa, Srebrną Różą – nagrodą w plebiscycie czytelników „TEMI” za 12 lat artystycznego ubarwiania krajobrazu kulturalnego Tarnowa i społeczną wrażliwość.  W 2014 r. Chór został zaproszony na prestiżowy Festiwal 7X GOSPEL w Krakowie.

NbwmyOAiNs9hk9Tl2ZgIACrukbcMdoROHJHYpTvajDw

Obecny skład Tarnowskiego Chóru GOS.PL to blisko trzydzieści osób śpiewających w trzech głosach – sopran, tenor, alt. Towarzysząca Chórowi sekcja instrumentalna składa się z najwybitniejszych muzyków regionu tarnowskiego: Bartek Szułakiewicz /piano/, Grzegorz Nosek /bass/, Tomek Boruch /gitary/, Sylwester Malinowski /perkusja/.

4R-cs-eUtF4y-3fN88XR4NAxjzv0bhwsPKaX1RNtGYU

W czerwcu 2014 r. miała miejsce premiera pierwszej płyty studyjnej TARNOWSKIEGO CHÓRU GOS.PL, która wydana została z okazji dziesięciolecia istnienia chóru.

Chór-GOS.PL_

W kwietniu 2015 r. muzycy i chórzyści Tarnowskiego Chóru GOS.PL towarzyszyli na scenie – wykonując wspólnie utwory – takim wielkim artystom jak Mieczysław Szcześniak i Monika Kuszyńska. Koncert ten odbył się podczas uroczystej Gali X-lecia Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO, z którym Chór GOS.PL współpracuje już od wielu lat.

Strona internetowa Tarnowskiego Chóru GOS.pl

Materiały video:

Kolędowanie z Gos.pl w Centrum Sztuki Mościce (29.12.2014)

Gala 10 lecia Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO – O niebo lepiej