Koncert Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Data wpisu: 18.11.2019

W poniedziałek 11 listopada w całym kraju obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W gminie Gręboszów odbyło się szereg imprez upamiętniających tę ważną dla każdego Polaka rocznicę. Dnia 15 listopada br. Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa chcąc upamiętnić to ważne wydarzenie przygotowało Koncert Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w wykonaniu uczniów szkółki gry na instrumentach muzycznych działającej przy tej instytucji. Koncert miał na celu kształtowanie u dzieci poczucia przynależności do wspólnoty narodowej oraz kultywowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich.  Podczas koncertu swoje zdolności wokalne i instrumentalne zaprezentowali: Wiktoria Woziwoda, Mateusz Wojciechowski, Monika Zawada, Paulina Trela, Kamil Rokita, Patrycja Rokita, Oliwia Dąbroś, Kacper Dąbroś, któremu towarzyszyła siostra Karolina, Anna Sobota, Patrycja Grabiec, Ewelina Dąbroś, Anna Dąbroś oraz Aleksandra Piątek. W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.