Małopolski Festiwal Smaku

Zespół Impresjon podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Koncert Tarnowskiego Chóru GOS.PL

Data wpisu: 28.04.2019

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza na koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl, który odbędzie się 12 maja 2019 roku o godz. 17.00 w sali GCKiCz. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze pieśni i piosenki związane z okresem Wielkanocy. Nie zabraknie również tradycyjnych utworów muzyki gospel.

Tarnowski Chór Gos.pl zaprezentuje się w wersji akustycznej – przy akompaniamencie pianina, na którym zagra Bartłomiej Szułakiewicz – kierownik muzyczny, kompozytor i aranżer.

Tarnowski Chór Gos.pl – to jedyny chór w mieście i gminie Tarnów specjalizujący się w repertuarze gospel, muzyce przynoszącej ludziom radość, nadzieję i duchowe ukojenie. Powstał w 2003 roku, a dziś jest wielopokoleniowym kolażem talentów i głosów, który wypracował sobie dobrą markę nie tylko na tarnowskiej scenie muzycznej. Na przestrzeni lat wykonał dziesiątki koncertów w wielu miejscach na terenie Polski, promując miasto Tarnów oraz prowadząc działalność ewangelizacyjną wśród członków i słuchaczy. Z radością angażuje się także w rozmaite akcje charytatywne i dobroczynne.

TOP_0831fot. Paweł Topolski

Trzonem zespołu jest trzydziestoosobowy chór, śpiewający w trzech głosach (sopran, alt i tenor), któremu towarzyszy sekcja instrumentalna złożona z najwybitniejszych muzyków regionu tarnowskiego. Na czele chóru stoi kierownik muzyczny zespołu, kompozytor i aranżer – Bartłomiej Szułakiewicz. Chórem dyrygują Anna Piotrowska oraz Katarzyna Wrona. Opiekunem duchowym jest ks. Andrzej Augustyn, rektor Kościoła Akademickiego pw. św. Józefa w Tarnowie.

TOP_1068fot. Paweł Topolski

Głównym nurtem muzycznym zespołu jest muzyka określana jako contemporary gospel, bazująca na śpiewach protestanckich kościołów z południa USA, wzbogacona o doświadczenia jazzu, rocka, popu i hip-hopu. Repertuar zespołu GOS.PL od chwili powstania do dziś obejmuje blisko 170 utworów. Są to zarówno typowe pieśni gospel i negro spirituals, jak i utwory gospel w polskim wydaniu oraz kolędy.

TOP_0885fot. Paweł Topolski

Najważniejszym celem istnienia Tarnowskiego Chóru Gos.pl jest wspólne wielbienie Boga nawiązujące do korzeni muzyki gospel. Bo „Gospel” w tłumaczeniu to właśnie „Ewangelia” (God Spell – Słowo Boże), dlatego co miesiąc chór przygotowuje nastrojową oprawę Mszy Św., która przez 10 lat odbywała się w Kościele pw. Św. Krzyża i Św. Filipa Neri, a obecnie w Kościele Akademickim pw. Św. Józefa w Tarnowie.

Materiały video:

Koncert Jubileuszowy 15-lecia Tarnowskiego Chóru GOS.PL – Ty jesteś dobry

Gala 10 lecia Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO – O niebo lepiej

Gala 10 lecia Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO – Tolerancja

Tarnowski Chór GOS.PL – Zmartwychwstał

Klauzula dotycząca autorskich praw majątkowych, wizerunku i danych osobowych:

1. Organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zastrzega sobie prawo do utrwalania przebiegu imprezy w formie zapisu fotograficznego w celach dokumentacyjnych, edukacyjnych i promocyjno-marketingowych.
  2. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim Organizator informuje, że udział w imprezie oznacza wyrażenie przez uczestnika zgody na nieodpłatne utrwalenie wizerunku, a także na jego rozpowszechnienie bez ograniczeń terytorialnych i czasowych, w szczególności poprzez umieszczenie fotografii i filmów w celach dokumentacyjnych, edukacyjnych i promocyjno-marketingowych np. w serwisach internetowych i w publikacjach, a także w publikacjach i serwisach osób trzecich z zastrzeżeniem, że przedmiotowe fotografie i filmy w publikacjach osób trzecich mogą jedynie ilustrować działalność Organizatora, a ich wykorzystywanie w innym kontekście nie jest dozwolone.
  1. Organizator zapewnia, że wizerunek uczestników konkursu nie będzie wykorzystywany przez nich w celach zarobkowych, a uczestnicy przyjmują do wiadomości, że z tytułu jego użycia nie przysługują im jakiekolwiek roszczenia, w szczególności prawo do wynagrodzenia.
  2. Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z akceptacją przez uczestnika niniejszego regulaminu.
  3. Prawo do interpretowania wszystkich zapisów niniejszego regulaminu przysługuje wyłącznie Organizatorowi