19.01.2020 r. Koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl

Zdjęcie z Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Impresjon podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Małopolski Festiwal Smaku 2019

Data wpisu: 13.08.2019

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Małopolskiego Festiwalu Smaku, który Województwo Małopolskie organizuje już po raz piętnasty. Tym razem to wyjątkowe wydarzenie zagości w Woli Żelichowskiej dzięki zaangażowaniu Anny Pieczarki, wicemarszałka województwa małopolskiego.

Tegoroczny Małopolski Festiwal Smaku powraca do korzeni, dając możliwość skosztowania tego, co od zawsze jest w naszym regionie najsmaczniejsze. To smaki, które pamiętamy z dzieciństwa. Na festiwalu królować będą miody, sery, potrawy z dziczyzny, tradycyjne wędliny i świeżo tłoczone soki. Wszystkie regionalne, tradycyjne specjały będzie można zakupić na stoiskach prosto od lokalnych producentów.
Swoimi pysznościami częstować przybyłych będzie szesnaście Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu dąbrowskiego. Będzie to przekrój potraw regionu.
Jak w ramach Małopolskiego Festiwalu Smaku przewidziano mnóstwo atrakcji dla gości odwiedzających wydarzenie: degustacje, strefa zabaw dla najmłodszych (dmuchana zjeżdżalnia), konkursy z nagrodami, występy lokalnych artystów, a także warsztaty i pokazy gotowania na żywo pod wodzą mistrza kuchni Andrzeja Polana.
Na scenie wystąpią:
Zespół „Pozytywnie nakręceni”, Zespół Folklorystyczny Ziemi Gręboszowskiej, Zespół „Impresjon” , Obywatele DT oraz sygnaliści z Polskiego Związku Łowieckiego.
Serdecznie zapraszają:
Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego
Anna Pieczarka – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego
Wiesław Krajewski – poseł na Sejm RP Ziemi Dąbrowskiej
Lesław Wieczorek– Starosta Dąbrowski
Krzysztof Gil – Wójt Gminy Gręboszów
Marek Mosio – Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów wraz z Radnymi,
Wiesław Lizak– Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie

Powrót