Narodowe Czytanie 2020

Data wpisu: 09.09.2020

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja zainicjowana przez prezydenta RP w 2012 roku. Od tej pory nieprzerwanie, każdego roku odbywa się czytanie wybitnych dzieł polskiej literatury. W bieżącym roku dnia 5 września cała Polska czytała Balladynę Juliusza Słowackiego. Prezydent Andrzej Duda w liście zachęcającym do wzięcia udziału w akcji napisał: „Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy”. W naszej gminie akcja Narodowe Czytanie dobyła się 4 września w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. We wspólne czytanie włączyli się Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Marek Mosio, wiceprzewodnicząca Edyta Dąbroś, zastępca wójta gminy Gręboszów Zdzisław Kogut, nauczyciele, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Gręboszowie, seniorzy z Klubu Senior +, przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z Gręboszowa, Lubiczka, Biskupic, Ujścia Jezuickiego, pracownicy Urzędy Gminy w Gręboszowie oraz mieszkańcy. Wspólne czytanie uświetnił występ duetu Ola Piątek oraz Wiesław Lizak. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami włączyli się w akcję Narodowego Czytania.