12 maja 2019 r. koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl w GCKiCz

Wesołych Świąt Wielkanocnych

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Narodowe Czytanie w Gręboszowie

Data wpisu: 11.09.2018

W sobotę 8 września br. w całej Polsce odbyła się akcja społeczna zainaugurowana przez Parę Prezydencją- Narodowe Czytanie. Była to już siódma edycja akcji. Tegoroczna odsłona, odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd jej wyjątkowa formuła, podczas której czytane były aż dwie lektury „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego oraz 44 teksty Antologii Niepodległości.

– W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

W tym wyjątkowym roku Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie postanowiło włączyć się do akcji Narodowego Czytania. Na zaproszenie dyrektora centrum kultury odpowiedzieli: sekretarz gminy Bronisław Błach oraz przedstawiciele pracowników urzędu gminy Eugeniusz Borek oraz Anna Loraj, przedstawiciel Rady Gminy Tadeusz Adamczyk, przedstawiciel szkoły podstawowej Emilia Misterka, przedstawiciel Klubu Senior + Władysław Micek, założycielka Plenerowej Akademii Sztuki Beata Duda, młodzież oraz mieszkańcy gminy Gręboszów.

W przerwach pomiędzy czytaniem Tomasz Lizak umilał zebranym czas swą grą na pianinie. Na uczestników akcji w naszej gminie czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Elżbietę Piątek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przybyli do Centrum Kultury i razem z nami włączyli się do tej ważnej akcji społecznej. Dziękujemy Tomaszowi Lizak, Elżbiecie Piątek oraz Marii Łata za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Powrót