Nowy numer Gazety Gręboszowskiej

Data wpisu: 19.10.2017

Wkrótce w placówkach handlowych w Gręboszowie i Woli Żelichowskiej będzie można nabyć 77 numer Gazety Gręboszowskiej. W nowym numerze mogą Państwo znaleźć informacje o wydarzeniach jakie miały miejsce w minionym kwartale, który upłynął pod znakiem wakacji dla dzieci i młodzieży, zaś jego zwieńczeniem był tak ważny dla wszystkich rolników okres żniw. Tradycyjnie już od wielu lat na terenie Powiśla Dąbrowskiego symbolicznym zakończeniem okresu zbiorów jest Święto Powiśla Dąbrowskiego, na które składają się powiatowe dożynki oraz targi gospodarcze.  W 77 numerze mogą Państwo znaleźć opis całego wydarzenia oraz obejrzeć relację zdjęciową.

Miniony kwartał to również czas wyjątkowego, złotego jubileuszu posługi duszpasterskiej naszego rodaka, ks. dra Ryszarda Banacha. Sercem obchodów była uroczysta msza św. odprawiona w intencji jubilata podczas sumy odpustowej 15 sierpnia br., w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Ponadto w bieżącym numerze zamieszczamy relacje: ze spotkania familijnego w Bieniaszowicach, drugiej edycji Muzycznego Przeglądu Młodych Talentów w GCKiCz, wernisażu wystawy prac malarskich Zofii Misiaszek-Sałańskiej oraz sesji absolutoryjnej podsumowującej wykonanie budżetu za 2016 rok przez Wójta Gminy Gręboszów.

Niezmiennie prezentujemy również materiały dotyczące historii naszej gminy. Tym razem publikujemy część V „Relacje do dziejów wsi, chłopów i ruchu ludowego” autorstwa dra Jana Hebdy oraz „Historię Gręboszowa początkiem XX wieku” w ujęciu Pawła Glugla z Tarnowa.

W rubryce poświęconej wydarzeniom sportowym zamieszczamy relacje z Powiatowych  Zawodów Sportowo – Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Borusowej, Turnieju Seniorów o Puchar Wójta Gminy Gręboszów oraz materiały poświęcone turniejom pn. „Wakacje  z piłką nożną”, które odbyły się na kompleksie sportowym „Orlik” w Gręboszowie.

Na koniec pragnę jeszcze raz zachęcić wszystkich do lektury nowego wydania Gazety Gręboszowskiej. Mam nadzieją, że zamieszczone w niej artykuły spotkają się z Państwa zainteresowaniem, jak również dostarczą niezbędnych i ciekawych informacji dotyczących naszej „małej Ojczyzny”.