Mikołajki w Centrum Kultury

O niepodległości z przedszkolakami

Data wpisu: 10.04.2018

Rok 2018 to szczególny rok. Dokładnie 100 lat temu – po latach zaboru – Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji już od stycznia, aż do końca roku w całym kraju odbywają się różne akcje upamiętniające tą wyjątkową rocznicę. Pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej – Monika Kilian dnia 9 kwietnia odwiedziła Publiczne Przedszkole w Gręboszowie, aby wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami gminy Gręboszów poruszyć jakże ważny – choć dla nich nie łatwy – temat odzyskania niepodległości, patriotyzmu. Przedszkolaki wysłuchały wierszy, wspólnie wyrecytowały „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, poprzez zabawę utrwaliły sobie jakie są symbole narodowe  oraz najważniejsze informacje dotyczące naszej Ojczyzny. Na zakończenie każde dziecko otrzymało odznakę – Jestem Polakiem.