19.01.2020 r. Koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl

Zdjęcie z Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Impresjon podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Odpust w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gręboszowie

Data wpisu: 20.08.2015

Uroczystość  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to jedno z najbardziej starożytnych świąt chrześcijańskich. Dogmat, który został uroczyście ogłoszony przez papieża Eugeniusza Pacelli 1 listopada 1950 r. stanowi tylko oficjalne potwierdzenie wiary całych pokoleń chrześcijan Wschodu i Zachodu. Wniebowzięcie NMP nazywane jest także popularnie Świętem Matki Bożej Zielnej – w tym dniu zwyczajowo przynosi się do kościoła kwiaty i zioła, aby je poświęcić. Następnie wracając z kościoła bukiet kwiatów zostawia się wśród upraw, by przynosił szczęście i urodzaje na roli, szczególnie przy zbiorach.

15 sierpnia br. na uroczystość odpustową do parafii pw. WNMP w Gręboszowie przybyli: kapłani z dekanatu Żabno, parafianie gręboszowscy, goście, poczty sztandarowe OSP, bracia strażacy. Uroczystej mszy odpustowej przewodniczył ks. Robert Filipowicz, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Zaczarniu

Podczas mszy odpustowej poświęcono wieniec dożynkowy, dziękując naszej patronce Maryi Wniebowziętej za opiekę i pomoc przy tegorocznych zbiorach. Wieniec dożynkowy został przygotowany przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie, wykonały go: Joanna Cabaj i Sabina Koziara.

 

 

 

Powrót