Odwiedziny Mikołaja w Centrum Kultury

Data wpisu: 09.12.2019

Święty Mikołaj jest jednym z najpopularniejszych świętych. Znają i kochają go wszyscy, a w szczególności dzieci. Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa podtrzymując kult świętego Mikołaja oraz tradycję obdarowywania się prezentami zorganizowało Program Mikołajkowy. Dnia 7 grudnia dzieci wraz z rodzicami zebrali się w sali widowiskowej Centrum Kultury, gdzie z niecierpliwością oczekiwali na przybycie wspaniałego świętego. Oczekiwanie umiliły im konkursy, gry i zabawy przygotowane przez pracowników placówki. Mikołaj, który przybył w towarzystwie Śnieżynki zaciekawił dzieci swoimi opowieściami oraz zachęcił do wspólnej zabawy. Na końcu każdy obdarowany został słodkościami oraz miał możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z naszym wspaniałym Świętym Mikołajem.

Tego dnia ogłoszone zostały również wyniki konkursów czytelniczych zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gręboszowie. Wzorowi czytelnicy wyłonieni zostali w dwóch kategoriach wiekowych: pierwszą z nich stanowili uczniowie przedszkola oraz szkoły podstawowej, drugą zaś osoby, które opuściły już szkolne mury- osoby dorosłe oraz seniorzy. W konkursie tym wzięły udział wszystkie osoby z terenu gminy Gręboszów, które zarejestrowały się w 2019 roku jako czytelnicy i korzystali przez cały rok kalendarzowy z księgozbioru biblioteki. Komisja w składzie: Anna Loraj- Główna księgowa GCKiCz w Gręboszowie, Wiesław Lizak – dyrektor GCKiCz i Monika Kilian- bibliotekarka z Gminnej Biblioteki w Gręboszowie po podsumowaniu wyników czytelniczych poszczególnych osób oraz obliczeniu częstotliwości odwiedzin biblioteki przyznała następujące miejsca osobom: przedszkole i szkoła podstawowa: I miejsce  Maria Garbarz, II miejsce Wiktoria Kowynia, III miejsce Gabriela Kowynia, IV miejsce Jakub Boroniec, V miejsce Sylwia Ordon, VI miejsce Adam Złotkowski. W kategoria II dorośli: I miejsce Dymon Władysława, II miejsce Teresa Chudzik, III miejsce Halina Grodecka, IV miejsce Zofia Seruś, V miejsce Dorota Tarka. Każda z wymienionych osób otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę w Gręboszowie.