ODWIEDZINY MIKOŁAJA W CENTRUM KULTURY

Data wpisu: 17.12.2017

W Gręboszowie mieszkają wyjątkowo grzeczne dzieci. Dowodem na to były odwiedziny Świętego Mikołaja, który pomimo, że niestrudzenie od 6 grudnia rozwozi prezenty, nie zapomniał o małych mieszkańcach naszej gminy, które 9 grudnia br. czekały na niego w Gminnym Centrum Kultury. Był to wyjątkowy dzień, ponieważ nie każdy ma okazję spotkać go osobiście. Przybycie Świętego Mikołaja jak zwykle wywołało wiele emocji i szczęścia. W tym roku chciał on zobaczyć jak w Centrum Kultury bawią się dzieci, w związku z tym przybył odrobinę wcześniej. Obserwował jak dzieci układają piramidy z prezentów, jak aktywnie biorą udział w zabawach przygotowanych specjalnie dla nich na ten dzień. W zabawy włączeni zostali również rodzice, tak aby tego dnia nikt się nie nudził. Mikołaj ze swojej strony zaproponował dzieciom kilka zabaw tanecznych, po czym każdy obdarowany został słodkimi upominkami. Słodycze ufundowała Gminna Komisja do Spraw Przeciwdziałania oraz Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Gręboszów.

Tego dnia rozwiązany został również konkurs czytelniczy ph. „Wzorowy czytelnik roku 2017” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną, działającą w strukturze Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe. Pierwszą kategorię stanowili uczniowie przedszkola, szkoły podstawowej oraz gimnazjum, drugą zaś osoby które opuściły już szkolne mury. W konkursie wzięły udział wszystkie osoby z terenu gminy Gręboszów, które zarejestrowały się w 2017 roku jako czytelnicy i korzystali przez cały rok kalendarzowy z księgozbioru biblioteki. Komisja w składzie: Anna Loraj – Główna Księgowa GCKiCz w Gręboszowie, Joanna Sobota – pracownik Wioski Internetowej w Borusowej i Monika Kilian– bibliotekarka z Gminnej Biblioteki po podsumowaniu wyników czytelniczych poszczególnych osób oraz obliczeniu częstotliwości odwiedzin biblioteki przyznała następujące miejsca osobom.

Kategoria I: przedszkole, szkoła podstawowa: pierwsze miejsce – Maria Garbarz (111 wypożyczonych książek), drugie miejsce – Milena Górska (110), trzecie miejsce Antonina Węc (72), czwarte miejsce Sylwia Ordon (63), piąte miejsce Igor Dziura (62), szóste miejsce Andrzej Garbarz (60), siódme miejsce Gabriela Kowynia (58).

Kategoria II dorośli: pierwsze miejsce Sabina Jóźkowiak (91 wypożyczonych książek), drugie miejsce Władysława Dymon (75), trzecie miejsce Katarzyna Garbarz (63), czwarte miejsce ex. Aneta Bociek oraz Halina Grodecka (62). Każda z wymienionych osób otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gręboszowie.

Zadowolone i uśmiechnięte buzie wychodzących świadczyły o tym, że nie tylko dzieci, ale i dorośli  świetnie się bawili i miło spędzili czas. Do zobaczenia za rok.