Mikołajki w Centrum Kultury

Otwarcie i poświęcenie Sceny Letniej w Borusowej

Data wpisu: 25.07.2018

W sobotę, 21 lipca br., w Borusowej odbyła się uroczystość otwarcia i poświęcenia „Sceny Letniej”. Nowy obiekt będzie służył mieszkańcom gminy Gręboszów do celów kulturalnych i rekreacyjno–sportowych. Aktu przecięcia wstęgi, symbolizującej otwarcie nowo wybudowanej wiaty, dokonali: Stanisław Sorys – wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Krystyna Świętek – wójt Gminy Gręboszów, Franciszek Dymon – przewodniczący Rady Gminy Gręboszów oraz druh Andrzej Ruta – prezes OSP Borusowa. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Marian Kujda, proboszcz Parafii Borusowa.

Drewniana wiata o wymiarach 16m x 11m usytuowana jest w Borusowej, w bezpośrednim sąsiedztwie budynku remizy strażackiej. Całkowity koszt budowy obiektu wyniósł ponad 145 tys. zł i został sfinansowany ze środków pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (na obszarze Lokalnej Strategii Rozwoju realizowanej przez Lokalną Grupę Działania „Perły Ponidzia”). Beneficjentem projektu jest Ochotnicza Straż Pożarna w Borusowej.

Dzięki tej inwestycji zwiększy się komfort uczestnictwa mieszkańców gminy Gręboszów w wydarzeniach kulturalnych i rekreacyjno-sportowych.