30.01. Kolędowanie przy szopce

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert Zaduszkowy

Nowe wydawnictwa o gminie Gręboszów

Ocalmy od zapomnienia – zbiórka starych fotografii

Zdjęcie z Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Impresjon podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

„Polska pachnie bzami” – uroczysta akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Data wpisu: 29.04.2022

Dnia 28 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Gręboszowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego oraz hymnu szkolnego. Następnie uczniowie szkoły pod kierunkiem pań: Anny Szarek, Katarzyny Szczygieł, Lidii Dąbroś zaprosili do udziału w żywej lekcji historii, która przeniosła publiczność w odległe czasy, minione wieki, by słowem i piosenką przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia, związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

W uroczystej akademii, która zatytułowana była „Polska pachnie bzami”, wzięli udział zaproszeni goście: ks. Wiesław Babiarz – proboszcz parafii Gręboszów, Zdzisław Kogut – zastępca wójta gminy, Agnieszka Zawada – przewodnicząca Rady Rodziców, Jerzy Misterka – dyrektor szkoły, Wiesław Lizak – dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa, nauczyciele, rodzice oraz społeczność szkolna.

Konstytucja 3 maja była Ustawą Rządową uchwaloną dnia 3 maja 1791 roku, regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej.

Rocznice uchwalenia Konstytucji uroczyście czczono nawet w czasie ucisku narodowego i w czasie wojen. Pamiętali o niej poeci i muzycy, pamiętajmy również i my. A dzieci i młodzież uczmy od najmłodszych lat szacunku dla symboli narodowych oraz świadomości historycznej naszego narodu.