„Powiślański kalejdoskop kulturalny”

Data wpisu: 08.07.2020

We wrześniu 2019 roku mieszkańcy gmin powiatu dąbrowskiego proszeni byli o oddanie głosu na „Powiślański kalejdoskop kulturalny” – był to projekt do IV edycji Budżetu Obywatelskiego przygotowany przez biblioteki gminy Olesno, Gręboszów, Mędrzechów oraz Bolesław, a także Centrum Polonii w Brniu. Dzięki mobilizacji wielu osób udało się przejść do realizacji projektu. Niestety sytuacja związana z pandemią wirusa Sars-CoV-2, oraz ograniczenia i obostrzenia z niego wynikające sprawiły, że organizacja zaplanowanych przedsięwzięć stanęła pod dużym znakiem zapytania. Dzisiaj już wiemy, że wszystkie działania zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku, przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Projekt zakłada przeprowadzenie w gminach Gręboszów, Bolesław, Olesno oraz Mędrzechów kilkunastu różnorodnych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym takich jak wyczekiwane przez wielu mieszkańców recitale kabaretowe, a także koncerty, spotkania z balladą i piosenką literacką, festyny, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

W naszej gminie zrealizowane zostaną cztery przedsięwzięcia.  Jeszcze w te wakacje- 16 sierpnia- Andrzej Rybiński zagra koncert na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Gręboszowie. Kolejnym wydarzeniem będzie koncert zespołu MONK podczas Narodowego Czytania Balladyny- spotkanie to odbędzie się 6 września w Domu Ludowym w Woli Żelichowskiej. W październiku przypada rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża, dlatego też właśnie w tym miesiącu, dokładnie 18 października odbędzie się koncert Tarnowskiego Chóru GOS.PL, również w Domu Ludowym w Woli Żelichowskiej. Ostatnim przedsięwzięciem realizowanym w ramach naszego projektu będzie recital kabaretowy Grzegorza Stasiaka. Odbędzie się on 29 listopada na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Gręboszowie. Rok 2020 okazał się ciężkim czasem dla każdego z nas, dlatego też ostatki z Grzegorzem Stasiakiem dadzą okazję do chwili oderwania się od szarej codzienności i zakończenia tego trudnego roku z uśmiechem na twarzy.

Szczegóły każdego wydarzenia zamieszczane będą na stronach internetowych oraz profilach społecznościowych Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Gręboszowie.

Już teraz serdecznie zapraszamy!