Premiera „Kamiennego Kręgu” w DDK

Data wpisu: 08.06.2016

W sobotę, 4 czerwca br., w sali Kina „Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się premiera najnowszego spektaklu pt. „Kamienny Krąg”, który zaprezentowała młodzież gimnazjalna i licealna skupiona w Dąbrowskim Domu Kultury. Spektakl jest syntezą słowa, ruchu, kolorów i muzyki. Podejmuje uniwersalny temat procesu twórczego – czy artysta ma prawo przetwarzać rzeczywistość w swoich dziełach? Jakie są granice autonomii sztuki? Bohaterem pierwszoplanowym jest … tworzywo w sztuce (kamienie, stanowiące modele dzieł). Plan fabularny „Kamiennego Kręgu” przeplata się z planem mitycznej opowieści o namiętności, przemijaniu i sensie życia z udziałem Orfeusza i Eurydyki.

W spektaklu wystąpiły w roli aktorek uczennice Zespołu Szkół w Gręboszowie:  Maria Łata – Talia i Wiktoria Świętek – Atena. Scenariusz – Małgorzata Szyszka, reżyseria – Paweł Chojnowski, scenografia – Stanisław Stroński, muzyka – James Horner. Obsada: Gabriela Kawa – Psyche, Weronika Bączek – Wenus, Angelika Kaganek – Myśliciel, Dominik Sak – Dyskobol, Patrycja Oleś – Artemida Patryk Grabowski – Orfeusz, Ewa Mol – Eurydyka, Ewelina Kurek – Kirke, Kamila Machaj – Nimfa I / Kloto, Agnieszka Stolińska – Nimfa III / Lachezis, Małgorzata Leżoń – Nimfa III / Atropos, Daria Błocho – Nimfa IV, Jakub Banaś – Mistrz.

Spektakl „Kamienny Krąg” zdobył wyróżnienie I stopnia na ostatnich 5.Konfrontacjach „Teatralne Lustra” w Brzesku „za kamienne rozterki i marzenia”.