19.01.2020 r. Koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl

Zdjęcie z Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Impresjon podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Rajd rowerowy z Gręboszowa na Westerplatte

Data wpisu: 27.08.2019

Ruszył rajd rowerowy z Gręboszowa na Westerplatte, który ma upamiętnić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz ma bronić dobrego imienia majora Henryka Sucharskiego.

Około 30 rowerzystów spotkało się dziś rano o godzinie 6.00 pod pomnikiem majora Henryka Sucharskiego w Gręboszowie, aby wyruszyć w pięciodniową trasę na Westerplatte. Rajd ma zakończyć się 1 września o godzinie 4.45, tj. w godzinę wybuchu II wojny światowej. Dzienny dystans przejazdu rowerzystów to od 100 do 140 km. Uczestnikami rajdu z gminy Gręboszów są: Marek Mosio i Zbigniew Smolik.

Rajd ma charakter patriotyczny. Chcemy tym samym kultywować pamięć i wiedzę o tym bohaterze wśród uczestników rajdu oraz osób, które będziemy spotykać na trasie – mówił pomysłodawca i organizator rajdu Marek Mosio.

Organizacje rajdu wspierają: Województwo Małopolskie, Powiat Dąbrowski, Gmina Gręboszów, Stanisław Bukowiec, GIM-Grupa Inicjatyw Młodzieżowych Krzysztof Kupiec, NaszePowiśle.pl Karol Mikos, Vivento, Chicago Beer&Burger Pub, Razem Po Zdrowie, Salon Podróży, DiagMed.

Powrót