Małopolski Festiwal Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Impresjon podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Siatkarski turniej

Data wpisu: 30.01.2019

Po zmaganiach tenisistów stołowych (12 stycznia) oraz piłkarzy (13 stycznia) przyszedł czas na rywalizację siatkarzy. W niedzielne popołudnie 20 stycznia br. o godz. 13.00 przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Marek Mosio powitał zebranych oraz oficjalnie rozpoczął turniej o Puchar Wójta Gminy Gręboszów. Do walki o to trofeum stanęło aż 5 zespołów:

1. Biskupice

2. Gręboszów

3. Lubiczko

4. LZS Wolania-Zawierzbie

5. OSP Hubenice-Kozłów

 Drużyny zagrały po 4 mecze w kolejności ustalonej podczas losowania. W zmaganiach nie miała sobie równych drużyna OSP Hubenice-Kozłów, która nie dała szans swoim rywalom i wygrała wszystkie spotkania, jednocześnie nie oddając żadnego seta. O kolejnych miejscach nie zdecydowały punkty, których zespoły miały tyle samo lecz wygrane sety.
W tym zestawieniu najlepsza okazała się drużyna z Biskupic przed zespołem z Lubiczka i Gręboszowa. Miejsce piąte zajęła drużyna LZS Wolania-Zawierzbie. Walka była zacięta i niejednokrotnie wymiana piłek trwała bardzo długo zanim jeden z zespołów zdobył upragniony punkt. Nie brakowało również ciekawych akcji, świetnych serwów oraz skutecznych bloków.

Dekoracji drużyn oraz wręczenia nagród dokonał przewodniczący Rady Gminy wraz z radnymi. Zwycięska drużyna otrzymała Puchar Wójta Gminy Gręboszów. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy oraz nagrody.

Tym turniejem zakończono serię zawodów organizowanych podczas ferii zimowych. Wszystkim drużynom oraz poszczególnym zawodnikom biorącym udział w zmaganiach dziękujemy za udział, gratulujemy wyników oraz życzymy sukcesów w dalszej działalności sportowej.

Klasyfikacja końcowa:

1. OSP Hubenice-Kozłów

2. Biskupice

3. Lubiczko

4. Gręboszów

5. LZS Wolania-Zawierzbie

Powrót