Słoneczne święto dzieci

Data wpisu: 03.06.2019

1 czerwca to data znana chyba każdemu dziecku – tego dnia nie brakuje radości, uśmiechu i szczęścia naszych pociech. Każdy stara się, aby dzień ten był wyjątkowy dla wszystkich dzieci. Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa chcąc uczcić ten wyjątkowy dla każdego malucha dzień zorganizowało festyn rekreacyjno- sportowy. Impreza odbyła się w niedzielę, 02 czerwca br., na kompleksie sportowym „Orlik” w Gręboszowie. Organizatorzy zadbali o to, aby dla każdego, niezależnie od wieku znalazło się coś ciekawego. I tak na najmłodszych czekało malowanie buziek, dmuchana zjeżdżalnia, trochę starsze dzieci wzięły udział w turnieju piłkarskim. W szranki o puchar stanęły trzy zespoły: „Victoria” w składzie: Konrad Zieliński, Wiktor Przeworski, Patryk Dubiel, Antoni Adamczyk, Szymon Kachniarz, Kacper Dudek, Jan Kachniarz, „Karsovia” w składzie: Paweł Marcinkowski, Michał Marcinkowski, Damian Szczawiński, Szymon Surowiec, Łukasz Boroń, Adrian Woźniak, Oliwia Surowiec oraz „Złote Jastrzębie” w składzie: Szymon Nagórzański, Sebastian Smolik, Damian Gaweł, Piotr Nowak, Wojciech Sarat, Patryk Kulig, Szymon Wcisło, Kacper Wąż. Złoty puchar zdobyła drużyna „Viktorii”. Drugie miejsce „ Karsovia”, natomiast trzecie „Złote Jastrzębie”.

Podczas festynu nie zabrakło gier i zabaw dla dzieci, młodzieży ale także i dla dorosłych, które przeprowadził dyrektor Centrum Kultury Wiesław Lizak oraz Monika Kilian. Na wszystkie dzieci czekało wiele słodkości ufundowanych przez Gminną Komisję do Spraw Przeciwdziałania i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gręboszowie. Komisja była jednocześnie fundatorem nagród w konkursie plastycznym i literackim ph.”Bądźmy sobą bez nałogów”, którego wyniki zostały ogłoszone podczas festynu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu, w szczególności Marii Łata, Martynie Wojciechowskiej i Izabeli Koziara za malowanie buziek maluchom.