Świat bajek w Gminnym Centrum Kultury

Data wpisu: 24.10.2016

Magiczny, czarowny świat bajek to miejsce gdzie nie tylko dzieci ale i dorośli lubią się przenieść. W sobotę 22 października br. w siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa odbył się finał konkursu pn.„Czarowny Świat Bajek i Poezji w oczach Dziecka”. Była to już 21 edycja tego konkursu, jednak ilość prac jaka napłynęła oraz liczba osób, które wzięły udział świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu tym przedsięwzięciem.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy. Pierwszy z nich – plastyczny  rozpoczął się już 20 października, kiedy to komisja jury w składzie Wiesław Lizak, Joanna Sobota, Monika Kilian dokonała oceny 58 prac. Podzielone one zostały na trzy kategorie wiekowe: przedszkola i klasy I-III, gdzie pierwsze miejsce zajęli ex.: Damian Szczawiński, Kinga i Paulina Trela,  Martyna Misiaszek, Monika Zawada oraz Sylwia Ordon. Drugie miejsce ex.: Szymon Twardzik, Julia Konieczna, Martyna i Zuzanna Wytrwał. Zaszczytne trzecie miejsce zajęli ex.: Julia Dudek oraz Kacper Wąż i Anna Kawa.

W kategorii klasy IV – VI: pierwsze miejsce  ex.: Amelia Seruś, Martyna Wojciechowska, Martyna Ciepiela, Gabriela Misiaszek, Oliwia Zagól i Aleksandra Loraj, drugie Ola Mazur, trzecie Martyna Sojka. W tej kategorii wiekowej wyróżnionych zostało sześć osób: Karolina Dąbroś, Anna Szczepańska, Kacper Dudek, Oliwia Starsiak, Oliwia Surowiec, Klaudia Filipowicz.

W kategorii gimnazjum: pierwsze miejsce ex.: Gabriela i Damian Marek, Monika Kaczmarczyk, Wiktoria Seruś, Natalia Zawada, Natalia Maroszek. Drugie ex. : Konrad Topór, Klaudia Świętek, Karolina Szczawińska, Karolina Misiaszek, Trzecie ex.: Patrycja Gajdur i Natalia Wdowiak, Agata Wytrwał, Wiktoria Klucz, Ewelina Rumas, Kamila Januś, Karolina Bigos i Katarzyna Sarat, Anna Łoboda, Aleksandra Kawa i Natalia Klucz, Angelika Kaczówka i Anna Banach, Michał Kaczówka i Krystian Łoś

Prace plastyczne tworzyły piękną scenografię, wprowadzając zebranych w bajkowy klimat.

Po wręczeniu nagród w konkursie plastycznym dzieci i młodzież mogły wykazać się zdolnościami recytatorskimi. Na scenie wystąpiły 22 osoby. Komisja jury w składzie: Emilia Misterka (przewodnicząca), Joanna Sobota oraz Monika Kilian oceniała recytację przedszkolaków, uczniów klas IV-VI oraz gimnazjum. Każdy uczestnik był doskonale przegotowany, niestety komisja musiała wybrać tych najlepszych, co niebyło łatwym zadaniem. Po burzliwych obradach komisja przyznała następujące miejsca: w kategorii przedszkole i klasa 0: pierwsze miejsce ex.: Martyna Janowiec oraz Milena Wesołowska, drugie miejsce ex.: Basia Adamczyk, Kacper Dąbroś, Ania Sobota, trzecie miejsce ex.: Daria Wójtowicz, Julia Dudek, Martyna Wytrwał.

W kategorii klasy I – III  pierwsze miejsce: Sylwia Ordon, drugie: Wiktor Sobota, trzecie miejsce ex.: Anna Trybulska, Martyna Misiaszek, Monika Zawada.

W kategorii klasy IV – VI: pierwsze miejsce Amelia Seruś, drugie miejsce ex.: Patrycja Grabiec oraz Karolina Dąbroś, III miejsce Anna Szczepańska. Wyróżnione zostały  Gabriela Misiaszek oraz Oliwia Starsiak. W kategorii  gimnazjum pierwsze miejsce Anna Łoboda, drugie miejsce Anna Dąbroś, trzecie miejsce Jakub Szczepański.

Najmłodsi uczestnicy prezentowali się w konkursie na bajkowe przebranie. Na scenie wystąpiło łącznie  17 bajkowych postaci, wśród których prym wiodły wróżki. Nie zabrakło również kota w butach, papy smerfa, wilka, tygrysa, syrenki  czy Królowej Elzy. Wielkie gratulacje należą się rodzicom, którzy włożyli wiele pracy i czasu w stworzenie strojów. Ze względu na różnorodność strojów i technik ich wykonania komisja jury miała problem w wyborze tych najładniejszych. Oto wyniki: pierwsze miejsce ex.: Kacper Dąbroś, Daria Wójtowicz, Martyna Janowiec , Wiktoria Janowiec, Martyna Wytrwał, Julka Konieczna, Milena Wesołowska, drugie miejsce ex.: Alicja Rzeszutko, Jakub Sarat, Szymon Wąż, trzecie miejsce ex.: Julia Dudek, Ania Sobota, Oliwia Starsiak, Kinga Trela, Karolinka Dąbroś, Julia Szczechura, Sylwia Ordon

Wszyscy nagrodzeni uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz Gminną Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gręboszowie.