Tarnowski Chór GOS.pl w Gręboszowie

Data wpisu: 08.01.2016

W środowy wieczór, 6 stycznia br., Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie rozbrzmiewało najpiękniejszymi kolędami, pastorałkami i piosenkami świątecznymi za sprawą Tarnowskiego Chóru GOS.pl.            W koncercie noworocznym licznie zgromadzona publiczność, która szczelnie wypełniła salę centrum kultury, mogła usłyszeć chór w wersji akustycznej – przy akompaniamencie pianina. Repertuar Tarnowskiego Chóru Gos.pl utrzymany był w klimacie okresu Świąt Bożego Narodzenia. Różnorodny program koncertu oraz żywiołowy występ spotkał się z dużym zainteresowaniem i aplauzem publiczności, która długo oklaskiwała chór. Podczas występu mogliśmy usłyszeć m. in.: najpiękniejsze polskie kolędy w nowych aranżacjach, jak również znane i lubiane piosenki świąteczne. Nie zabrakło również i muzycznych akcentów nawiązujących do tak bliskiej chórowi muzyki gospel. Tarnowski Chór GOS.pl wystąpił pod dyrekcją Anny Podkościelnej-Cyz, która w trakcie koncertu mówiła również       o idei jaka przyświeca wykonywaniu muzyki gospel, wyjątkowości przekazu jaki można odnaleźć w kolędach, pastorałkach i piosenkach świątecznych oraz radości, która powinna towarzyszyć nam każdego dnia, nie tylko od święta, a którą Chór tak bardzo chce się dzielić podczas każdego koncertu. Na instrumencie klawiszowym akompaniował kierownik muzyczny zespołu, kompozytor i aranżer – Bartłomiej Szułakiewicz. Partie solowe wykonali: Patrycja Jarmuła, Gabriela Sadowy, Katarzyna Kalita oraz Marcin Gdowski. Koncert poprowadził dyr. GCKiCz Wiesław Lizak. Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.