IX Święto Powiśla Dąbrowskiego

Koncert Kolęd i Pastorałek – 27 styczeń 2017 r.

Tydzień Bibliotek

Data wpisu: 18.05.2017

W dniach 8-15 maja trwał Tydzień Bibliotek. Głównym celem przedsięwzięcia było podkreślenie roli czytania i bibliotek oraz zainteresowanie książką jak największych kręgów społeczeństwa. W naszej bibliotece w ramach Tygodnia Bibliotek odbywały się spotkania z czytelnikami. Punktem kulminacyjnym były odwiedziny dzieci z Publicznego Przedszkola w Gręboszowie. Przedszkolaki miały okazję poznać wszystkie „zakamarki” biblioteki, przekonali się że w bibliotece znajdują się nie tylko książki dla dzieci ale również dla dorosłych, encyklopedie, dział popularnonaukowy itp. Zaprezentowany został m.in.  sposób wypożyczania książek, opisane karty książki, karty czytelnika. Dużą atrakcją dla dzieci stał się konkurs wiedzy o bajkach. W celu uatrakcyjnienia konkursu i dostosowania go do wieku dzieci zagadki zostały ukryte w wystrzałowych balonikach. Na pamiątkę uczestnictwa w Tygodniu Bibliotek każde dziecko otrzymało kolorowankę oraz pamiątkowy dyplom.