Wakacje w Bibliotece – relacja z zajęć

Data wpisu: 07.09.2015

Dobiegły końca wakacyjne zajęcia organizowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gręboszowie. Teraz czas na krótkie podsumowanie. Jak co roku biblioteka w okresie wakacyjnym przygotowała dla dzieci zajęcia, które odbywały się w każdą środę oraz piątek w miesiącu lipcu i sierpniu. Tegoroczne zajęcia odbywały się pod hasłem „Wakacje w Bibliotece”. Podczas wspólnych spotkań na dzieci czekały różnorodne atrakcje.

Oto niektóre z form spędzania przez nas wakacyjnego czasu:

– zdobienie pojemników metodą decoupage,

– malowanie i zdobienie paznokci (dla dziewczyn),

– konkurs fryzur (dla dziewczyn),

– zdobienie – „projektowanie” koszulek markerami do tkanin,

– zajęcia kulinarne – robienie pizzy,

– gry PlayStation,

– tworzenie  zwierzątek z balonów,

– konkurs „ukryta bajka”,

– tworzenie różnych dekoracji z bibuł, krepiny oraz bibuły,

– kolorowanie soli kredą,

– tenis stołowy,

– zagadki, krzyżówki, quizy, zgadywanki,

– malowanie farbami, pastelami itp.,

– robienie kwiatków z bibuły oraz krepiny.

Odwiedziliśmy też świetlicę środowiskową, gdzie dzieci oprócz różnorodnych gier planszowych miały możliwość gry w bilarda oraz w piłkarzyki.

W ramach prowadzonych zajęć wakacyjnych Gminna Biblioteka Publiczna w Gręboszowie oraz Świetlica „Wioska Internetowa” w Borusowej zorganizowały dla dzieci w wieku od 7 lat wycieczkę do „Kina za Rogiem” do Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie. Wyjazd odbył się 22 lipca, w wycieczce uczestniczyło dwadzieścia dzieci oraz troje opiekunów. Wycieczka ta okazała się fantastycznym pomysłem, a atrakcji zaoferowanych przez Bibliotekę w Oleśnie było naprawdę wiele. Dzieci zostały zaproszone do zwiedzania nowej siedziby biblioteki, zapoznały się z wszystkimi oferowanymi tam atrakcjami. Następnie udaliśmy się na seans do „Kina za Rogiem”. Ale to nie koniec atrakcji. Po filmie czekały grillowane kiełbaski. Po odpoczynku i nabraniu sił w ogródku obok biblioteki zostaliśmy zaproszenie do kręgielni „Azyl Olesno”, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił na torach bowlingowych oraz przy stole do snookera i piłkarzyków. Po zmaganiach na kręgielni znów udaliśmy się do słonecznego ogródka, by tam ochłodzić się lodami. Na końcu dzieci miały możliwość skorzystania z czytelni komputerowej, kącika multimedialnego oraz kącika malucha.

Uroczystym zwieńczeniem zajęć wakacyjnych był konkurs recytatorski pn. „W krainie wierszy Jana Brzechwy  i         Juliana Tuwima”, który odbył się dnia 24 sierpnia w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.      W konkursie wzięło udział 16 dzieci, które przepięknie zaprezentowały swoje utwory i oceniane były w czterech grupach wiekowych, tj.: przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VI, gimnazjum.

Zajęcia organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gręboszowie były okazją do wspólnego spędzenia wakacyjnego czasu w sposób zarówno twórczy i interesujący, ale przede wszystkim dostarczający wiele radości. Podsumowując wakacyjne zajęcia po raz kolejny potwierdziły, że Biblioteka nie jest tylko miejscem, gdzie można wypożyczyć książkę. Zajęcia dobiegły końca, ale Biblioteka oferuje bezpłatny dostęp do Internetu – codziennie w godzinach otwarcia biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

Gminna Biblioteka Publiczna w Gręboszowie dziękuje wszystkim dzieciom za udział w tegorocznych zajęciach wakacyjnych. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony okres był czasem odpoczynku, radości oraz zabawy.             Do zobaczenia!