Wakacje z piłką nożną

Data wpisu: 29.06.2016

Wójt Gminy Gręboszów zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w turnieju piłki nożnej „Wakacje z piłką nożną”. Zawody odbędą się 18 lipca na obiekcie Orlik w Gręboszowie. W rozgrywkach mogą uczestniczyć zarówno zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych jak i ci niezrzeszeni. Turniej jest adresowany do chłopców i dziewczyn urodzonych w 2003 roku i młodszych. Zapisy i informacje na temat turnieju można uzyskać w Urzędzie Gminy Gręboszów u Pana Grzegorza Kiliana tel. 14 6416002 wew. 14. Zgłoszenia przyjmowane będą do 14 lipca 2016 r. „Wakacje z piłką nożną” to inicjatywa Województwa Małopolskiego realizowana przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Krakowie, skierowana do młodzieży Małopolski spędzającej wakacje w miejscu zamieszkania.

Celem przedsięwzięcia jest zorganizowanie atrakcyjnej formuły spędzanie wolnego czasu na sportowo. „Wakacje z piłką nożną” promują zdrowy, aktywny tryb życia. Upowszechnianie kultury fizycznej idzie w parze z działaniami edukacyjno – profilaktycznymi zapobiegania spożywania alkoholu oraz używania narkotyków i palenia tytoniu przez dzieci i młodzież.

Cel imprezy to popularyzacja aktywnej formy wypoczynku, upowszechnianie sportowego trybu spędzania wolnego czasu, popularyzację piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży na terenie województwa małopolskiego, kształtowanie prozdrowotnych postaw, aktywizacja lokalnych środowisk sportowych, nabywanie umiejętności sportowej rywalizacji, respektu dla przeciwnika, panowania nad emocjami, wskazywanie właściwych postaw, wdrażanie zasad Fair Play, rywalizacja na boisku, wyłonienie najlepszej drużyny turnieju i najważniejsze to przegląd i wstępna selekcja uzdolnionych piłkarsko chłopców.

Zwycięzcy etapu gminnego zagrają w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 21 lipca 2016 r. w Gręboszowie.

Serdecznie zapraszamy!