„Wakacje z Piłką Nożną” – eliminacje powiatowe

Data wpisu: 31.07.2018

W czwartek, 26 lipca br. na obiekcie sportowym ORLIK w Gręboszowie odbyły się eliminacje powiatowe turnieju piłki nożnej pod nazwą „Wakacje z Piłką Nożną 2018”. Organizatorami powiatowych zmagań młodzików byli: Urząd Gminy w Gręboszowie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. W rozgrywkach wzięło udział sześć drużyn tj.:

1.  Bolesław
  2. „Dąbrovia” Dąbrowa Tarnowska
  3. „Wolania” Wola Żelichowska gm. Gręboszów
  4. Mędrzechów
  5. Szkółka piłkarska Olesno
  6. „Wisła” Szczucin

Zespoły rywalizowały ze sobą w dwóch grupach. W fazie grupowej rozegrano 6 spotkań z czego tylko jedno zakończyło się remisem. Bardziej zacięte i emocjonujące były spotkania o pierwsze i  trzecie miejsce, w których o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Mecz o piąte miejsce został rozstrzygnięty w podstawowym czasie gry. Padło łącznie 21 bramek.

Wyniki poszczególnych spotkań:

IV miejsce: „Szare Diabły” gm. Bolesław

V miejsce: Szkółka piłkarska Olesno

VI miejsce: „Wolania” Wola Żelichowska gm. Gręboszów

Do turnieju subregionalnego w Zbylitowskiej Górze zakwalifikowały się dwie drużyny: „Dąbrovia” Dąbrowa Tarnowska i „Wisła” Szczucin.

Wyłonienie najlepszego strzelca zawodów nie było łatwym zadaniem ponieważ aż pięciu zawodników miało taką samą liczbę strzelonych bramek. Ostatecznie po turnieju rzutów karnych królem strzelców został Adam Zych  z Dąbrowy Tarnowskiej. Organizatorzy wybrali również najlepszego bramkarza, którym został Kacper Wąż  z Mędrzechowa. Wśród zawodników grających w eliminacjach powiatowych mieliśmy jedną dziewczynę, która bardzo dobrze radziła sobie w tych niełatwych zmaganiach. Była nią Oliwia Surowiec grająca w barwach Woli Żelichowskiej.

Drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Najlepszy strzelec oraz bramkarz otrzymali statuetki oraz piłki. Dla uczestników zakupiono napoje, słodycze oraz pizzę. Nagrody zostały ufundowane przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Krakowie oraz przez Wójta Gminy Gręboszów. Nagrody wręczył Sekretarz Gminy Gręboszów Pan Bronisław Błach.