12 maja 2019 r. koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl w GCKiCz

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Wakacje z piłką nożną – turniej powiatowy

Data wpisu: 22.07.2016

W czwartek, 21 lipca br. na kompleksie sportowym Orlik w Gręboszowie odbył się  turniej powiatowy pn. „Wakacje z piłką nożną”. W turnieju wystąpiło 7 drużyn z powiatu dabrowskiego: „FC Blokersi” z Dąbrowy Tarnowskiej, „Wisła” Borusowa, „Wisła” Szczucin, „Wolkuzie” z gminy Bolesław, „FC Piątka” z Radgoszczy, „Iskra” Olesno i Mędrzechów. Początkowo drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch grupach w systemie „każdy z każdym”. Potem dwie najlepsze drużyny z grupy: Wolkuzie i FC Blokersi oraz Wisła Borusowa  i Wisła Szczucin walczyły w półfinale. FC Blokersi pewnie wygrali swój mecz półfinałowy zaś drugim finalistą została drużyna Wisły Borusowa, która dopiero w rzutach karnych zapewniła sobie miejsce w finale. Mecz finałowy był bardzo wyrównany, najpierw na prowadzenie wyszli zawodnicy z Borusowej, ale rówieśnicy z Dąbrowy zdołali wyrównać z rzutu karnego, a dwie minuty przed końcem strzelić zwycięską bramkę. A oto końcowa klasyfikacja:

1. „Blokersi” z Dąbrowy Tarnowskiej
  2. „Wisła” Borusowa
  3. „Wolkuzie” z gminy Bolesław
  4. „Wisła” Szczucin
  5. „Iskra” Olesno
  6. Mędrzechów
  7. „FC Piątka” Radgoszcz

Królem strzelców turnieju powiatowego został Kamil Kaczówka z Wolkuzia (10 bramek). Najlepszy bramkarzem wybrany został Krystian Starsiak z Wisły Borusowa. Sędzią zawodów był Karol Bil z Olesna. Całą dokumentację techniczną zawodów prowadził Grzegorz Kilian, pracownik Urzędu Gminy w Gręboszowie. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Organizatorami turnieju powiatowego „Wakacje z piłką” byli: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Krakowie, Urząd Gminy Gręboszów, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.

Dwie najlepsze drużyny z powiatu dąbrowskiego: FC Blokersi i Wisła Borusowa biorą udział w Turnieju Subregionalnym w Wojniczu .