Wspólne kolędowanie w Centrum Kultury

Data wpisu: 23.01.2019

Wspólne kolędowanie to wspaniała tradycja związana ze Świętami Bożego Narodzenia i okresem okołoświątecznym. Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Gręboszowa, dało mieszkańcom gminy Gręboszów możliwość spędzenia wyjątkowego wieczoru na wspólnym śpiewaniu najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Impreza odbyła się 20 stycznia br. w sali GCKiCz.

Koncert rozpoczął się od występu wyjątkowego gościa. Na zaproszenie dyrektora centrum kultury Wiesława Lizaka odpowiedziała swoją obecnością Parafialna Orkiestra Dęta działająca przy Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej, którą dyrygował Krzysztof Roman. Trzeba przyznać, że licznie zgromadzona w tym dniu publiczność była pod wrażeniem występu dwudziestoosobowej orkiestry złożonej z dzieci, młodzieży i dorosłych. Ponadto na scenie w GCKiCz zaprezentowali się uczniowie szkółki gry na instrumentach muzycznych – Amelia Seruś, Patrycja Grabiec, Wiktoria Woziwoda, Ola Piątek oraz Paulina Trela. Młodzież zaprezentowała zdobyte umiejętności muzyczne śpiewając i grając kolędy na keyboardzie, pianinie i gitarze. W przerwie pomiędzy występami panie z Koła Gospodyń Wiejskich częstowały zebranych wspaniałymi domowymi wypiekami, wśród których nie zabrakło pierniczków, ciasteczek czy przepysznych ciast.

Do wspólnego kolędowania akompaniował na pianinie Tomasz Lizak, a mieszkańcy mogli korzystać ze śpiewników oraz prezentacji z tekstami kolęd przygotowanych przez pracowników GCKiCz. Ostatnią częścią imprezy był quiz wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia i szeroko pojętych tradycjach świątecznych, który poprowadziły Paulina Koziara oraz Monika Kilian.

We wspólnym kolędowaniu wzięli udział zaproszeni goście: przewodniczący Rady Gminy – Marek Mosio, radni Rady Gminy – Edyta Dąbroś, Katarzyna Czupryna, Sylwester Gaweł, dyrektor szkoły podstawowej Jerzy Misterka oraz mieszkańcy gminy Gręboszów.