Wycieczka do „Kina za Rogiem”

Data wpisu: 27.07.2015

Wakacje to czas wspólnych spotkań w gronie znajomych, przyjaciół, czas odpoczynku, relaksu. W ramach prowadzonych zajęć wakacyjnych Gminna Biblioteka Publiczna w Gręboszowie oraz Świetlica „Wioska Internetowa” w Borusowej zorganizowały dla dzieci w wieku od 7 lat wycieczkę do „Kina za Rogiem” do Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie. Wyjazd odbył się 22 lipca, w wycieczce uczestniczyło dwadzieścia dzieci oraz troje opiekunów.

Po dotarciu na miejsce dzieci zostały zaproszone do zwiedzania nowej, przepięknej siedziby Biblioteki, zapoznały się ze wszystkimi atrakcjami oferowanymi przez Bibliotekę,
a tych atrakcji trzeba przyznać jest naprawdę dużo. Następnie udaliśmy się na seans do „Kina za Rogiem”. Po wyświetleniu zwiastunów dzieci jednogłośnie wybrały film animowany pt. ”Kumba”, który przypadł do gustu widzom i wywołał wśród nich mnóstwo śmiechu. Ale to nie koniec atrakcji. Po filmie czekały grillowane kiełbaski. Po odpoczynku i nabraniu sił w ogródku obok biblioteki zostaliśmy zaproszeni do kręgielni „Azyl Olesno”, gdzie każdy mógł sprawdzić swoich sił na torach bowlingowych oraz przy stole do snookera i piłkarzyków. Po zmaganiach na kręgielni znów udaliśmy się do słonecznego ogródka, by tam ochłodzić się lodami. Na końcu dzieci miały możliwość skorzystania z czytelni komputerowej, kącika multimedialnego oraz kącika malucha.

Wycieczka do Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie była fantastycznym pomysłem, dzieci są zachwycone nie tylko z seansu, jak również z tak wielu atrakcji zaoferowanych nam przez Bibliotekę. Dziękujemy za tak miłe przyjęcie, za gościnę, za wspaniałą atmosferę. Na zadane pytanie dzieciom, gdzie chciałyby pojechać na kolejną wycieczkę odpowiedziały: „do Olesna”, dlatego skorzystamy z oferty biblioteki jeszcze nie raz.

Trzeba przyznać, że sposoby i formy zagospodarowania czasu wolnego oferowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie wywołują zachwyt i zainteresowanie. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy!