Wystawa prac malarskich Edmunda Wilka

Data wpisu: 20.02.2019

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza na wystawę prac malarskich Edmunda Wilka z Dąbrowy Tarnowskiej. Ekspozycja, składająca się z 25 prac malarskich, będzie czynna w dniach 22.02 – 30. 03. 2019 roku, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy GCKiCz.

Sylwetka artysty

Edmund Wilk urodził się w Borkach w 1950 roku, ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie oraz Studium Oświaty i Kultury w Krakowie. W okresie 1977 – 88 roku (11 lat) był plastykiem w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczucinie. Od lutego 1988 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, potem Dąbrowskim Domu Kultury, aż do 30.09. 2015 roku. Jest twórcą i nauczycielem kilku pokoleń uczniów w kole plastycznym „Pastele” w DDK, prowadził również zajęcia pozalekcyjne w obu dąbrowskich gimnazjach. Przez niemal cały okres swojej kariery zawodowej organizował wystawy plastyczne w galerii domu kultury, był jednym z inicjatorów i głównych organizatorów międzynarodowego pleneru „Barwy Dąbrowy” (4 edycje), brał też aktywny udział w plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych ( Polska, Białoruś, Ukraina). Kultywator tradycji ludowej i obrzędowości na Powiślu. Długoletni Prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego. Współtwórca pięknej panoramy „Budowa drogi” prezentowanej w ramach stałej ekspozycji w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Projektant wspaniałych dyplomów i zaproszeń, autor logotypów: DDK, Targów Gospodarczych Gmin Powiśla Dąbrowskiego. Rekordzista w gronie artystów-amatorów w regionie, jeśli chodzi o ilość obrazów znajdujących się w domach , mieszkaniach na kilku kontynentach. Doceniony i odznaczony za swoją rzetelną, dokładną i pełną poświęcenia i oddania pracę m.in.: złotą, srebrną i brązową odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, Srebrnym Krzyżem Zasługi przyznanym przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Z dniem 1 października 2015 roku przeszedł na emeryturę, ale nie zerwał ze swoją pasją – nadal udziela się społecznie w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego.