Małopolski Festiwal Smaku

Zespół Impresjon podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej

Data wpisu: 11.02.2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej ogłasza XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego. Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjum Powiatu Dąbrowskiego. Celem konkursu jest popularyzacja poezji Marii Kozaczkowej oraz polskich poetów współczesnych.

Warunki uczestnictwa:

1. Przygotowanie dwóch utworów poetyckich: jednego z twórczości Marii Kozaczkowej, drugiego o tematyce wojennej wybranego współczesnego autora polskiego w związku z 80. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej.
  2. Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.
  3. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

– szkoły podstawowe klasy I-III,

– szkoły podstawowe klasy IV-VIII

– gimnazja.

1. Gminne Biblioteki Publiczne winny wyłonić wśród uczestników konkursu trzech laureatów po jednej osobie z każdej kategorii, którzy będą reprezentować gminę w eliminacjach powiatowych.
  2. Eliminacje gminne odbędą się 07.03.2019 r. w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Zapisy przyjmuje Gminna Biblioteka Publiczna w Gręboszowie.
  3. Termin konkursu powiatowego: 19 marca 2019 r., godz. 10.00 Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej, Sala Audytoryjna przy ul. Polnej 13