Za nami IV edycja Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Data wpisu: 20.11.2017

Deszcz jesienny deszcz, Modlitwa obozowa czy Polskie kwiaty to niektóre z tytułów utworów wykonanych przez uczestników Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Już po raz IV w sali Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa rozbrzmiewały patriotyczne tony. Konkurs, który odbył się 17 listopada br., miał na celu uczczenie 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Drugim równie ważnym celem organizacji tego typu przedsięwzięć jest popularyzacja piosenki żołnierskiej i patriotycznej wśród dzieci i młodzieży. Swoje zdolności wokalne i instrumentalne zaprezentowali: Monika Zawada, Natalia Zawada, Amelia Seruś, Ewelina Dąbroś, Karolina Dąbroś, Ola Piątek, Patrycja Grabiec, Wiktoria Woziwoda, Karolina Sarat, Mateusz Wojciechowski, Nikodem Sobota oraz duet Natalia Zawada i Ewelina Dąbroś. Zaprezentowanym utworom przysłuchiwała się komisja jury w składzie: Monika Kilian, Krzysztof Roman oraz Wiesław Lizak. Ośmioro wykonawców nagrodzonych zostało wyróżnieniami specjalnymi. Byli to: Amelia Seruś, Natalia Zawada, Karolina Dąbroś, Ola Piątek, Patrycja Grabiec, Wiktoria Woziwoda, Karolina Sarat oraz duet Natalia Zawada i Ewelina Dąbroś.  Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.