Małopolski Festiwal Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Impresjon podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

ZA NAMI IV PRZEGLĄD MUZYCZNYCH TALENTÓW

Data wpisu: 21.06.2019

Z wielką radością i entuzjazmem 19 czerwca br. wszystkie dzieci i młodzież zakończyli edukację szkolną. Również tego dnia nastąpiło zakończenie rocznej edukacji muzycznej w szkółce gry na instrumentach działającej przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Uroczyste zakończenie edukacji muzycznej odbyło się podczas IV Przeglądu Muzycznych Talentów w sali widowiskowej Centrum Kultury. Szesnastu młodych muzyków zaprezentowało zdobyte umiejętności. Publiczność usłyszała takie utwory jak m.in.: „Tom Dolley”, „Stary niedźwiedź”, „Zając”, „Sorry seems to be”, „Jej portret”, „Always on my mind”, „Julia i ja” – wykonanych na keyboardzie, pianinie czy gitarze.

Przegląd miał formułę konkursową, w związku z czym organizator powołał komisję jury, w skład której weszli: Krzysztof Roman, Wiesław Lizak oraz Monika Kilian. Występy oceniane były w dwóch kategoriach. W pierwszej kategorii oceniane były osoby, które dopiero zaczynają edukację muzyczną, w drugiej kategorii oceniano tych, którzy już od kilku lat pobierają nauki, a ich umiejętności są na zdecydowanie wyższym poziomie.

W kategorii początkujących wyróżnieni zostali: Ania Sobota, która w bieżącym roku rozpoczęła naukę gry na keyboardzie i tego dnia debiutowała, Mateusz Wojciechowski, Kacper Dąbroś, Oliwia Dąbroś oraz Patrycja Rokita.

W kategorii osób zaawansowanych komisja jury zachwyciła się występem Wiktorii Woziwody, Karoliny Sarat, Eweliny Dąbroś, Patrycji Grabiec, Anny Dąbroś i Oli Piątek. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali słodkościami oraz dyplomami, natomiast wyróżnione osoby otrzymały nagrody książkowe. Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.

Szkółka gry na instrumentach muzycznych działająca przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży nie tylko z naszej gminy ale i gmin ościennych. Niewątpliwie ma na to wpływ profesjonalizm, zaangażowanie i poświęcenie uczących w niej muzyków Krzysztofa Romana, który udziela lekcji gry w klasie instrumentów klawiszowych, trąbki oraz śpiewu oraz Wiesława Lizaka w klasie gitary i śpiewu. W okresie wakacyjnym szkółka zawiesza działalność, ale gorąco zaprasza wszystkich chętnych już we wrześniu, by dalej szlifować swoje talenty.

Powrót