Małopolski Festiwal Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Impresjon podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Data wpisu: 25.06.2019

W środę, 19 czerwca 2019 roku, w Szkole Podstawowej w Gręboszowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. To wyjątkowe święto poprzedzone było uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. WNMP w Gręboszowie. Po zakończeniu Eucharystii, społeczność szkolna oraz zaproszeni goście zgromadzili się na hali sportowej, aby uhonorować najlepszych uczniów oraz wysłuchać montażu słowno-muzycznego przygotowanego specjalnie na tą okazję. Trzeba przyznać, że tegoroczne zakończenie roku szkolnego było bez wątpienia wyjątkowe. W związku z wprowadzoną reformą edukacji, mury tutejszej placówki opuściły bowiem dwa roczniki absolwentów – uczniowie klasy III gimnazjum i klasy 8. szkoły podstawowej.

Jak co roku uroczystość ta pełna była wzruszeń, jak również i podsumowań. Podczas tego wyjątkowego spotkania głos zabrali: Jerzy Misterka – dyrektor placówki oraz Krzysztof Gil – wójt gminy Gręboszów. Zgodnie wyrazili swoją wdzięczność dla nauczycieli za ich trud włożony w edukację i kształtowanie młodego pokolenia mieszkańców naszej gminy. Ponadto życzyli całej społeczności szkolnej udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Nie zabrakło również i specjalnie przygotowanej na tą okazji akademii w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Podczas montażu słowno-muzycznego mogliśmy usłyszeć wiersze i piosenki, które w trafny sposób podsumowały miniony rok szkolny.

Na zakończenie odbyło się uroczyste pożegnanie nauczycieli, którzy z końcem roku szkolnego zakończyli swoją pracę w placówce. Marta Sokół – magister zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej przeszła na emeryturę, zaś ks. Jan Król – teolog pracujący w placówce, decyzją biskupa tarnowski Andrzeja Jeża dostał nominację na proboszcza parafii Szczepanowice.

Powrót