30.01. Kolędowanie przy szopce

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert Zaduszkowy

Nowe wydawnictwa o gminie Gręboszów

Ocalmy od zapomnienia – zbiórka starych fotografii

Zdjęcie z Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Impresjon podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Aktualności - Gazeta Gręboszowska - archiwum:

Data wpisu: 14.12.2021
W placówkach handlowych w Gręboszowie i Woli Żelichowskiej można zakupić 90. numer Gazety Gręboszowskiej. W aktualnym wydaniu gazety kontynuujemy cykl „Ocalić od zapomnienia”, zamieszczając archiwalne fotografie z prywatnych zbiorów mieszkańców gminy Gręboszów, prezentujące miejsca, osoby i wydarzenia związane z naszą małą ojczyzną. W listopadzie br. świętowaliśmy również 103. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W nowym numerze zamieszczamy relacje z wydarzeń, które upamiętniły tą wyjątkową rocznicę, tj. akademii szkolnej przygotowanej przez dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej w Gręboszowie oraz wieczornicy zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Żelichowskiej.
Data wpisu: 14.12.2021
W związku z przypadającą w tym roku 40. rocznicą ogłoszenia stanu wojennego w Polsce zamieszczamy - z tej okazji - tekst Łukasza Młyńca „ Czas terroru” publikowany w Gazecie Gręboszowskiej.
Spośród kryzysów jakie dotknęły PRL jeden budzi szczególną grozę już na samo brzmienie nazwy- stan wojenny. Wprowadzony 13.XII.1981, oficjalnie zakończony 22.VII.1983 r., budzi kontrowersje co do przesłanek, celu oraz skrajne emocje, jeśli chodzi o ofiary. Kierunek działań osób u władzy zdawał się zmierzać w stronę rozprawy ze społeczeństwem.
Data wpisu: 30.03.2020
W dniu 12.02.2020 r. parafię pw. WNMP w Gręboszowie nawiedziły relikwie i obraz Św. Jana Pawła II. Uroczystego wprowadzenia dokonali: księża, członkowie Akcji Katolickiej oraz służba liturgiczna. Uroczystego powitania dokonał ks. proboszcz Wiesław Babiarz, a następnie rozpoczęła się Msza święta, którą koncelebrowali: ks. prałat R. Banach, ks. kanonik T. Skóra oraz ks. proboszcz.
Data wpisu: 24.12.2019
W Szkole Podstawowej w Gręboszowie tuż przed samymi Świętami Narodzenia Pańskiego, tj. 20 grudnia br., społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi wspólnie świętowała Boże Narodzenie. Spotkanie rozpoczęło się od montażu słowno-muzycznego zatytułowanego „Bóg się rodzi”.