9 kwietnia 2017 r. Konkurs palm

Koncert Kolęd i Pastorałek – 27 styczeń 2017 r.

VIII Święto Powiśla Dąbrowskiego

VIII Święto Powiśla Dąbrowskiego

Zespół „Impresjon”

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Aktualności - Gazeta Gręboszowska - archiwum:

Data wpisu: 23.05.2017
Zbliża się 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Już teraz wiele instytucji inauguruje obchody tego ważnego wydarzenia. Dnia 22 maja Prezydent Miasta Krakowa, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne Oddział im. Włodzimierza Tetmajera w Krakowie zorganizowali konferencję pt. „Początek drogi do niepodległości Polski- Kraków, 28 maja 1917”.
Data wpisu: 22.05.2017
Uczniowie Zespołu Szkół w Gręboszowie pod kierownictwem nauczycieli przygotowali uroczystą akademię poświęconą osobie świętego Jana Pawła II. Okolicznościowy montaż słowno-muzyczny został przedstawiony w kościele pw. WNMP w Gręboszowie w dniu 19 maja br. i był doskonałą okazją, by w 97. rocznicę urodzin po raz kolejny pochylić się nad niezwykłością postaci Wielkiego Polaka. Akademia była jednocześnie niezwykle ważną chwilą zastanowienia się nad duchową spuścizną Papieża Polaka i owocem daru tego wspaniałego pontyfikatu. Był to również jakże potrzebny moment refleksji nad niezwykle aktualną nauką i wartościami głoszonymi przez Papieża Polaka.
Data wpisu: 17.05.2017
We wtorek, 16 maja br. w Skalbmierzu marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas podpisał 13 umów z wnioskodawcami ubiegającymi się o przyznanie pomocy za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Ponidzia” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Data wpisu: 22.03.2017
Wkrótce w placówkach handlowych w Gręboszowie i w Woli Żelichowskiej będzie można nabyć 75 numer Gazety Gręboszowskiej. W nowym numerze mogą Państwo znaleźć informacje o wydarzeniach jakie miały miejsce w przeciągu ostatnich trzech miesięcy, m. in.: o przedświątecznym spotkaniu opłatkowym w Zespole Szkół w Gręboszowie, uroczystych obchodach Święta Patrona Gimnazjum, Dniu Babci i Dziadka w gręboszowskim przedszkolu, corocznej akcji charytatywnej "Kolędników Misyjnych", o grudniowym programie mikołajkowym, Koncercie Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów szkółki gry na instrumentach muzycznych, o organizowanym z inicjatywy Wójta Gminy Gręboszów spotkaniu „Wiwat Panie, Wiwat Panowie” dla seniorów z naszej gminy.