07.03.2018 r. – Wiwat Panie, Wiwat Panowie

13.01.2018 r. Koncert kolęd Tarnowskiego Chóru Gos.pl

IX Święto Powiśla Dąbrowskiego

Wiwat Panie, Wiwat Panowie – 07.03.2018 r.

Aktualności - Gazeta Gręboszowska - archiwum:

Data wpisu: 30.01.2018
W sobotę 27 stycznia br., w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie, spotkali się na spotkaniu opłatkowym członkowie Akcji Katolickiej, działającej przy Parafii Gręboszów. Spotkanie rozpoczął Tadeusz Adamczyk, prezes Akcji Katolickiej, który powitał kapłanów: ks. Jana Króla i ks. Wiesława Babiarz, członków Akcji Katolickiej, nauczycieli oraz młodzież. Po czym odbył się okolicznościowy montaż słowno-muzyczny, który przedstawiła młodzież szkolna pod kierunkiem nauczycieli: Anny Potępa i Anny Dęmbińskiej. Po krótkiej modlitwie i błogosławieństwie opłatków wszyscy obecni składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkami.
Data wpisu: 30.01.2018
Święto patrona szkoły jest niezwykle ważnym dniem dla każdej placówki oświatowej. To przede wszystkim doskonała okazja, by młodzież mogła zaznajomić się i utrwalić życiorys patrona, jak również poznać i zrozumieć ideały jakimi kierował się w swoim życiu. W piątek 26 stycznia br. młodzież ucząca się w klasach gimnazjalnych szkoły w Gręboszowie przedstawiła montaż słowno-muzyczny poświęcony patronce – Stefanii Łąckiej. Myślą przewodnią uroczystej akademii były słowa: „Co zasiejemy w sercu w młodości, otrzymamy w dalszym życiu”.
Data wpisu: 10.01.2018
W Święto Trzech Króli, w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, w auli im. Wiesława Wody, spotkali się przedstawiciele i sympatycy PSL-u, by połamać się opłatkiem. Gospodarzami uroczystości byli: poseł na Sejm RP a zarazem prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski.
Data wpisu: 09.11.2017
W dniu 07.11.2017r. w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie odbyła się ważna uroczystość przedszkolna – Pasowanie na przedszkolaka. Odświętność i doniosłość tego wydarzenia widoczna była już na pierwszy rzut oka – odświętne stroje , poważne i skupione miny i obecność całej społeczności przedszkolnej.