IX Święto Powiśla Dąbrowskiego

Wernisaż wystawy malarstwa Zofii Misiaszek- Sałańskiej

Aktualności - Gazeta Gręboszowska - archiwum:

Data wpisu: 09.11.2017
W dniu 07.11.2017r. w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie odbyła się ważna uroczystość przedszkolna – Pasowanie na przedszkolaka. Odświętność i doniosłość tego wydarzenia widoczna była już na pierwszy rzut oka – odświętne stroje , poważne i skupione miny i obecność całej społeczności przedszkolnej.
Data wpisu: 26.09.2017
W piątek, 22 września 2017 r. na terenie Zakładu Produkcyjnego „Vivento” w Gręboszowie odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze sił i środków powiatu dąbrowskiego. Przedsiębiorstwo to jest obecnie największym zakładem produkcyjnym na terenie naszej gminy.
Data wpisu: 13.09.2017
Po ponad dwumiesięcznym okresie odpoczynku dzieci i młodzież wróciły do zajęć szkolnych. Inauguracja roku szkolnego w naszej gminie odbyła się 4 września i rozpoczęła się uroczystą mszą św. w kościele pw. WNMP w Gręboszowie. Zaraz po niej wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej w Gręboszowie, gdzie odbył się uroczysty apel. Dyrektor szkoły Jerzy Misterka powitał wszystkich uczniów, którzy od nowego roku szkolnego będą zdobywać wiedzę w murach tej placówki. Była to wyjątkowa chwila w szczególności dla tych najmłodszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi szkoły w Gręboszowie.
Data wpisu: 23.05.2017
Zbliża się 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Już teraz wiele instytucji inauguruje obchody tego ważnego wydarzenia. Dnia 22 maja Prezydent Miasta Krakowa, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne Oddział im. Włodzimierza Tetmajera w Krakowie zorganizowali konferencję pt. „Początek drogi do niepodległości Polski- Kraków, 28 maja 1917”.