Aktualności - Gazeta Gręboszowska - archiwum:

Data wpisu: 24.01.2024
W placówkach handlowych w Gręboszowie i Woli Żelichowskiej można zakupić 94. numer Gazety Gręboszowskiej. Stanowi on podsumowanie minionego półrocza, które bez wątpienia obfitowało w wiele interesujących wydarzeń o charakterze społeczno-kulturalnym. W aktualnym, 32 -stronicowym numerze gazety publikujemy obszerny wywiad z Krzysztofem Gilem – Wójtem Gminy Gręboszów, który podsumowuje kończącą się w przyszłym roku kadencję samorządu gminnego.
Data wpisu: 04.01.2024
Dnia 22 grudnia cała Społeczność Szkolna zebrała się na hali, aby uczestniczyć w uroczystym bożonarodzeniowym montażu słowno-muzycznym. Myślą przewodnią widowiska było hasło „Betlejem jest blisko…”. Uczniowie klas: V, VI, VIII przedstawili współczesną wersję historii narodzenia Małego Dzieciątka.
Data wpisu: 13.04.2023
W niedzielę, 2 kwietnia br. przypadła 18. rocznica śmierci naszego wielkiego rodaka - Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z parafii Gręboszów przygotował i poprowadził Drogę Krzyżową z rozważaniami o Ojcu Świętym i z fragmentami jego przemówień. Zgromadzonych parafian z naszej parafii, a także z parafii Borusowa, parafii Żelichów oraz zaproszonych gości powitał ksiądz proboszcz Wiesław Babiarz. Zwrócił on uwagę, że w dzisiejszych czasach osoba tego Wielkiego Polaka w naszym kraju jest zaciekle atakowana i deprecjonowana, dlatego należy stanowczo stanąć w obronie jego czci i godności. Tym bardziej, że jeszcze jako kardynał Krakowski sprawował Mszę Świętą w naszej parafii i znajduje się tu Jego pomnik.
Data wpisu: 16.03.2023
W 92. numerze Gazety Gręboszowskiej zamieszczamy relacje z najciekawszych wydarzeń kulturalnych jakie odbyły się na terenie naszej gminy m. in.: festynu z okazji Dnia Dziecka, II edycji kina plenerowego, spotkania autorskiego z Wojciechem Ryczkiem, konkursu pn. „Czarowny świat bajek i poezji w oczach dziecka”, wernisażu wystawy prac plastycznych Pani Teresy Tarka, czy też koncertów, które odbyły się w GCKiCz w Gręboszowie, tj. muzyki filmowej, wieczór pieśni żołnierskich i patriotycznych oraz II edycji koncertu zaduszkowego „Pozostaną z nami na zawsze”.