IX Święto Powiśla Dąbrowskiego

Koncert Kolęd i Pastorałek – 27 styczeń 2017 r.

Aktualności - Gazeta Gręboszowska - archiwum:

Data wpisu: 13.09.2017
Po ponad dwumiesięcznym okresie odpoczynku dzieci i młodzież wróciły do zajęć szkolnych. Inauguracja roku szkolnego w naszej gminie odbyła się 4 września i rozpoczęła się uroczystą mszą św. w kościele pw. WNMP w Gręboszowie. Zaraz po niej wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej w Gręboszowie, gdzie odbył się uroczysty apel. Dyrektor szkoły Jerzy Misterka powitał wszystkich uczniów, którzy od nowego roku szkolnego będą zdobywać wiedzę w murach tej placówki. Była to wyjątkowa chwila w szczególności dla tych najmłodszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi szkoły w Gręboszowie.
Data wpisu: 23.05.2017
Zbliża się 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Już teraz wiele instytucji inauguruje obchody tego ważnego wydarzenia. Dnia 22 maja Prezydent Miasta Krakowa, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne Oddział im. Włodzimierza Tetmajera w Krakowie zorganizowali konferencję pt. „Początek drogi do niepodległości Polski- Kraków, 28 maja 1917”.
Data wpisu: 22.05.2017
Uczniowie Zespołu Szkół w Gręboszowie pod kierownictwem nauczycieli przygotowali uroczystą akademię poświęconą osobie świętego Jana Pawła II. Okolicznościowy montaż słowno-muzyczny został przedstawiony w kościele pw. WNMP w Gręboszowie w dniu 19 maja br. i był doskonałą okazją, by w 97. rocznicę urodzin po raz kolejny pochylić się nad niezwykłością postaci Wielkiego Polaka. Akademia była jednocześnie niezwykle ważną chwilą zastanowienia się nad duchową spuścizną Papieża Polaka i owocem daru tego wspaniałego pontyfikatu. Był to również jakże potrzebny moment refleksji nad niezwykle aktualną nauką i wartościami głoszonymi przez Papieża Polaka.
Data wpisu: 17.05.2017
We wtorek, 16 maja br. w Skalbmierzu marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas podpisał 13 umów z wnioskodawcami ubiegającymi się o przyznanie pomocy za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Ponidzia” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.