OSTATNIA SESJA RADY VII KADENCJI 2014-2018

Data wpisu: 26.11.2018

Dnia 8 października 2018r. w sali konferencyjnej Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie odbyła się XXVII uroczysta sesja Rady Gminy Gręboszów. Obrady prowadził przewodniczący Rady Gminy Franciszek Dymon. W sesji wzięli udział zaproszeni goście: Tadeusz Kwiatkowski – Starosta Dąbrowski oraz Bogdan Bigos – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego a także dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych, kierownicy referatów Urzędu Gminy i sołtysi.

Podczas ostatniej sesji radni podjęli 3 uchwały dotyczące wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy działek rolnych mienia komunalnego Gminy Gręboszów oraz przyjęli „Program Ochrony Środowiska dla Gminy Gręboszów na lata 2018-2023 z perspektywą do roku 2025”.

W dalszej części obrad Franciszek Dymon dokonał podsumowania działalności Rady Gminy Gręboszów w VII kadencji 2014-2018 informując, że Rada Gminy obradowała na 33 sesjach podejmując 233 uchwały, i tak :w 2010 r. podjęto 16 uchwał na 3 sesjach, w 2011 r. podjęto 55 uchwał na 8 sesjach,w 2012 r. podjęto 64 uchwały na 8 sesjach, w 2013 r. podjęto 47 uchwał na 8 sesjach, w 2014 r. podjęto 51 uchwał na 6 sesjach. Sprawy, którymi zajmowała się Rada Gminy wynikały z jej kompetencji i właściwości określonych ustawami i są to kompetencje stanowiące i kontrolne.

Podsumowując tę kadencję przewodniczący Rady powiedział: „W ciągu tych czterech lat wiele się zmieniło w kierunku podniesienia standardu życia naszych mieszkańców. Zdaję  sobie sprawę, że nie wszystkie oczekiwania i potrzeby udało się w ciągu tych 4 lat zrealizować. W mojej ocenie był to kolejny udany etap rozwoju gminy.

Franciszek Dymon imieniu własnym i całej Rady wyraził wdzięczność: wójtowi gminy Krystynie Świętek, skarbnikowi Bożenie Furgał, sekretarzowi Bronisławowi Błach, kierownikom referatów oraz wszystkim pracownikom Urzędu Gminy, wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Bogdanowi Bigosowi, władzom województwa i powiatu. – Dziękuję aktywnym mieszkańcom naszej gminy za współpracę, aprobatę, ale także za konstruktywną krytykę. Dziękuję wszystkim podejmującym trud działania dla wspólnego dobra. – dodał na zakończenie

Po swoim wystąpieniu Franciszek Dymon wręczył Krystynie Świętek okolicznościową statuetkę, dziękując za wysiłek włożony w rozwój Gminy Gręboszów i pełną poświęcenia prace dla dobra jej mieszkańców. Po czym Krystyna Świętek wręczyła statuetkę przewodniczącemu Rady.

Następnie Wójt Gminy i Przewodniczący Rady dziękując za współpracę w VII kadencji Rady Gminy wręczyli statuetki wszystkim radnym, sołtysom, kierownikom jednostek organizacyjnych i kierownikom referatów Urzędu Gminy.