Czarowny świat bajek i poezji w oczach dziecka

Data wpisu: 26.10.2022

„Czarowny świat bajek i poezji w oczach dziecka” to tytuł cyklicznych konkursów odbywających się jesienną porą w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Konkurs ten tradycyjnie podzielony jest na trzy części. W jego skład wchodzi konkurs plastyczny pod hasłem „Twoja ulubiona postać z literatury dziecięcej i młodzieżowej”, konkurs recytatorski oraz konkurs na bajkowe przebranie. W bieżącym roku uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego oraz konkursy recytatorski i na bajkowe przebranie odbyło się 22 października w sali Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa. Licznie zebrani uczestnicy konkursów z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników konkursu plastycznego, na który wpłynęło łącznie 35 prac. Były to przepiękne prace przestrzenne oraz płaskie.

Komisja jury w składzie Monika Kilian oraz Wiesław Lizak po dokonaniu oceny postanowiła przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach. Przedszkole i klasy „0”: prace przestrzenne: I miejsce Kacper i Oskar Sobota, II miejsce ex aequo: Publiczne Przedszkole w Gręboszowie grupa Sówki i Maciuś Łos. Prace płaskie: I miejsce ex.: Publiczne Przedszkole w Gręboszowie grupa Biedronki, Szymon Skalak, Jakub Janowiec, Blanka Siąkała. II miejsce ex.: Bartłomiej Świętek, Zosia Koziara, Wiktoria Kowynia. Kategoria klasy I-IV: I miejsce ex.: Placówka Wsparcia Dziennego, Jakub Świętek, Szymon Wąż, Weronika Szczygieł, Monika Bernat. II miejsce ex.: Adam Złotkowski, Wiktoria Janowiec, Aniela Siąkała. III miejsce ex.: Patryk Dudek, Kamil Dudek, Sebastian Dudek, Jan Skalak, Adam Łos, Amelia Smoła, Anna Koziara, Maria Woźniak, Gabriela Kowynia. Kategoria klasy V-VIII: I miejsce ex.: Alicja Rzeszutko, Zuzanna Złotkowska. II miejsce ex.: Kamil Woźniak, Kacper i Karolina Dąbroś. III miejsce ex.: Antoni Koziara, Zofia Skalak, Barbara Adamczyk, Martyna Janowiec.

Konkurs recytatorski przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych. Pierwszą stanowili najmłodsi mieszkańcy naszej gminy- uczniowie przedszkola i klasy „0”. Po wysłuchaniu recytacji komisja jury postanowiła przyznać I miejsce ex aequo: Antonina Dymon, Zuzanna Piątek oraz Maksymilian Kubisztal. II miejsce ex.: Blanka Siąkała, Zofia Koziara, Maciej Łos. W kategorii klas I-III przyznano następujące miejsca: I miejsce: Weronika Szczygieł, II miejsce ex.: Aniela Siąkała, Jan Skalak, Lena Bojko, III miejsce ex: Amelia Smoła, Anna Koziara, Adam Łos, Jakub Świętek, Monika Bernat. W kategorii klas IV-VI- I miejsce zajęła Zuzanna Złotkowska, II miejsce ex.: Gabriela Kowynia, Zuzanna Dymon, Wiktoria Janowiec, Zofia Skalak, III miejsce Klaudia Moryl.
Po zakończeniu konkursu recytatorskiego na scenie pojawił się barwny korowód postaci z bajek. Do konkursu na bajkowe przebranie przystąpiło 14 dzieci. Zaprezentowane stroje były piękne i kolorowe. Wyróżnienie specjalne otrzymali uczestnicy, których stroje były wykonane własnoręcznie, z niesamowitą precyzją oraz bogactwem szczegółów i detali, a byli to: Gabriela Kowynia, Wiktoria Kowynia, Zuzanna Piątek, Adam Łos, Aniela Siąkała, Jakub Janowiec, Weronika Szczygieł, Monika Bernat. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział: Maciej Łos, Blanka Siąkała, Maksymilian Kubisztal, Anita Moryl, Lena Bojko oraz Antonina Dymon.
Wszyscy uczestnicy konkursu zarówno plastycznego jak i recytatorskiego i na bajkowe przebranie zostali obdarowani nagrodami dzięki sponsorom, a byli nimi: Małgorzata Kowal- właścicielka firmy Ręka w lukrze Gosi, Gminna Komisja ds. Przeciwdziałania oraz Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.