6.01.2024 Koncert „Kolędowanie przy szopce”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Zaduszkowy koncert „Pozostaną z nami na zawsze”

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Dobra zabawa połączona z kulinarną i muzyczną ucztą przyciągnęła tłumy na Wolę Żelichowską

Data wpisu: 05.06.2023

 

W niedzielne popołudnie, 4 czerwca br., na boisku sportowym w Woli Żelichowskiej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka połączony z powiatowymi eliminacjami konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich- Bitwa Regionów.

Organizatorami festynu byli: Wójt Gminy Gręboszów Krzysztof Gil, Radny Powiatu Dąbrowskiego Sebastian Kądzielawa oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Wydarzenie to zgromadziło bardzo wielu uczestników i gości, wśród których znaleźli się m.in. posłowie na sejm: Wiesław Krajewski oraz Anna Pieczarka.

Na miejscu czekało wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, takich jak zjeżdżalnie, kule wodne, euro bungee, dmuchane zoo, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, popcorn, wata cukrowa, kiełbaski z grilla, lody czy wyrzutnia cukierków. Animacje i konkursy, nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale i dla dorosłych uczestników festynu prowadziła Pracownia Jaszczur i Przyjaciele.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z pracą strażaków z OSP Hubenice-Kozłów i Ujście Jezuickie, którzy prezentowali swoje najnowsze wozy bojowe oraz przeprowadzali emocjonujące konkursy z nagrodami. Wspaniałą ucztę muzyczną zapewnił Krzysztof Roman, który wraz z rodziną uświetnił festyn koncertem na instrumentach dętych. Zagrali największe polskie i zagraniczne przeboje. W trakcie festynu nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i napojów dla dzieci, o które zadbało KGW Wola Żelichowska.

Podczas, gdy dzieci doskonale bawiły się na atrakcjach przygotowanych przez Pracownię Jaszczur i Przyjaciele, odbywały się eliminacje powiatowe konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich- Bitwa Regionów, w których udział wzięło 8 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu dąbrowskiego. Każde koło przygotowało swoje specjały kuchni regionalnej, które były oceniane przez jury pod kątem smaku, wyglądu i oryginalności. Uczestnicy festynu mieli również okazję spróbować tych pyszności i wybrać swojego faworyta. Zwycięzcami eliminacji powiatowych zostali: I miejsce – KGW Pawłów, II miejsce – KGW Zalipie, III miejsce – KGW Wola Mędrzechowska. KGW Pawłów będzie reprezentować powiat dąbrowski w finale wojewódzkim Bitwy Regionów.

Na festynie obecne były również stoiska wystawowe: Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – Oddziału Regionalnego w Krakowie, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Oddziału Regionalnego w Krakowie, które przygotowały dla uczestników konkursy z nagrodami.

Festyn z okazji dnia dziecka był nie tylko świetną zabawą dla całych rodzin, ale również okazją do promocji kultury i tradycji lokalnej.

Dzięki zaangażowaniu sponsorów, którymi byli Nowak Mosty oraz SASPOL wszystkie atrakcje dla dzieci były bezpłatne.

Powrót