6.01.2024 Koncert „Kolędowanie przy szopce”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Zaduszkowy koncert „Pozostaną z nami na zawsze”

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

Gminny turniej piłki siatkowej

Data wpisu: 28.02.2023

W niedzielne popołudnie, 26 lutego br. rozegrano Gminny Turniej Piłki Siatkowej. O godz. 14.00 do walki o Puchar Wójta Gminy Gręboszów stanęło 4 zespoły:
1. Biskupice i Przyjaciele
2. OSP Gręboszów
3. Sokół Gręboszów
4. Wolania Wola Żelichowska
Drużyny zagrały po 3 mecze w kolejności ustalonej podczas losowania. W pierwszym spotkaniu stanęły przeciwko sobie zespoły z Woli Żelichowskiej oraz z Biskupic. Mecz był bardzo wyrównany. Po rozegraniu dwóch setów był remis i o wygranej zdecydował tie-break, który wygrała drużyna z Woli Żelichowskiej. Kolejne spotkanie rozegrały OSP Gręboszów oraz Sokół Gręboszów. W tej rywalizacji doświadczony zespół Sokoła nie dał szans najmłodszej drużynie turnieju i pokonał OSP, wygrywając oba sety. Drugą kolejkę rozpoczęli siatkarze z Woli Żelichowskiej i Sokoła Gręboszów. Mecz był wyrównany jednak to Wolania wygrała to spotkanie. W czwartym meczu Biskupice nie dały szans OSP Gręboszów wygrywając w dwóch setach. Po dwóch kolejkach na czele rankingu z dwiema wygranymi był zespół z Woli Żelichowskiej, który aby zdobyć puchar musiał wygrać ostatni mecz z OSP Gręboszów. Tak też się stało i Wolania wygrywając oba sety zagwarantowała sobie zwycięstwo w całym turnieju. O pozostałych miejscach na podium miało zadecydować ostatnie spotkanie. Walka trwała do końca, ale to Biskupice i Przyjaciele pokonali Sokoła Gręboszów i zagwarantowali sobie drugie miejsce.
Klasyfikacja końcowa:
1. Wolania Wola Żelichowska
2. Biskupice i Przyjaciele
3. Sokół Gręboszów
4. OSP Gręboszów
Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczył pracownik Urzędu Gminy w Gręboszowie – Grzegorz Kilian oraz Dyrektor SP w Gręboszowie – Jerzy Misterka. Tym turniejem zakończono serię zimowych zawodów organizowanych na miejscowej hali sportowej. Wszystkim, którzy wzięli udział w zmaganiach dziękujemy za udział, gratulujemy wyników oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Powrót