6.01.2024 Koncert „Kolędowanie przy szopce”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Zaduszkowy koncert „Pozostaną z nami na zawsze”

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Gminne Centrum Kultury
i Czytelnictwa w Gręboszowie
im. Jakuba Bojki

JUBILEUSZ FIRMY VIVENTO

Data wpisu: 22.05.2024

 

W niedzielę, 19 maja br., firma Vivento zainaugurowała obchody 40-lecia swojego istnienia. Na ten dzień organizatorzy jubileuszu przewidzieli wiele atrakcji skierowanych do wszystkich mieszkańców nie tylko gminy Gręboszów, ale i całego regionu. W godzinach przedpołudniowych wszyscy zainteresowani mieli możliwość zwiedzania najciekawszych zakątków fabryki, a tym samym szczegółowo poznać proces produkcji. O godzinie 14.00 w Kościele pw. WNMP w Gręboszowie odbyła się Msza św. w intencji właścicieli i wszystkich pracowników Vivento z oprawą słowno-muzyczną przygotowaną przez pracowników przedsiębiorstwa. Uroczystą Eucharystię sprawowali: ks. Wiesław Babiarz, ks. Andrzej Sobol i ks. Wojciech Maślanka.

Po zakończeniu mszy św. na placu parafialnym w centrum Gręboszowa, odbyła się oficjalna część uroczystości. Okolicznościowe życzenia na ręce właścicieli przedsiębiorstwa Marii i Jana Kowal składali m. in: Lesław Wieczorek, starosta powiatu dąbrowskiego oraz Tadeusz Kwiatkowski, zastępca prezydenta miasta Tarnowa. Prezes Zarządu firmy Vivento Jan Kowal i wójt gminy Gręboszów Krzysztof Gil w swoich wystąpieniach zaprosili wszystkich na piknik rodzinny i wspólne świętowanie, życząc dobrej zabawy.

Kolejnym punktem programu obchodów 40-lecia Vivento były biegi dla dzieci na dystansie dwustu i sześciuset metrów oraz bieg dla dorosłych na dystansie czterech kilometrów ulicami Gręboszowa.

Ponadto na wszystkich uczestników pikniku czekało wiele atrakcji. Dla dzieci przygotowane były dmuchane zjeżdżalnie, odbywały się pokazy strażackie i instruktarze udzielania pierwszej pomocy. Odbył się również mecz piłki siatkowej, w którym naprzeciw siebie stanęły drużyny: reprezentacja pracowników Vivento i reprezentacja gminy Gręboszów.

Na licznie zebranych uczestników pikniku czekała degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich: KGW Gręboszów, KGW Okręg-Bieniaszowice, KGW Wola Gręboszowska, KGW Lubiczko, KGW Biskupice, KGW Ujście Jezuickie.

Zwieńczeniem pikniku był koncert zespołu, który wystąpił w kładzie Aneta Skowron, Michał Król, Wojciech Drożdż, Andrzej Szarek, Bartłomiej Szułakiewicz, Grzegorz Nosek i Stanisław Migała.

Organizatorami wydarzenia jubileuszowego byli: Zarząd Vivento, wójt gminy Gręboszów, Parafia Gręboszów oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął RDN Małopolska.

Powrót