6.01.2024 Koncert „Kolędowanie przy szopce”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert piosenek z filmów i seriali

Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

Koncert zaduszkowy

Warsztaty plastyczne

Wieczór pieśni patriotycznych

Zaduszkowy koncert „Pozostaną z nami na zawsze”

Zespół Folklorystyczny podczas Święta Powiśla Dąbrowskiego

Odpust parafialny w Gręboszowie

Data wpisu: 18.08.2016

W poniedziałek, 15 sierpnia br., w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, gręboszowska parafia obchodziła uroczystość odpustową. Na to parafialne święto przybyli do Gręboszowa: kapłani z dekanatu Żabno, poczty sztandarowe OSP Karsy, OSP Biskupice, bracia strażacy, parafianie i goście.

Uroczystej mszy odpustowej przewodniczył ks. infułat dr Adam Kokoszka w asyście ks. prałata dr Ryszarda Banacha i ks. proboszcza Wiesława Babiarz. Podczas mszy św. poświęcono wieniec dożynkowy, dziękując naszej patronce Maryi Wniebowziętej za opiekę i pomoc przy tegorocznych zbiorach. Wieniec dożynkowy został przygotowany przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie, wykonały go: Joanna Sobota i Monika Kilian. W delegacji wieńcowej w strojach krakowskich brały udział: Sylwia Cabaj, Wiktoria Świętek, Natalia Koziara i Karolina Bigos.

Wniebowzięcie NMP nazywane jest także popularnie Świętem Matki Bożej Zielnej – w tym dniu zwyczajowo przynosi się do kościoła kwiaty i zioła, aby je poświęcić. Następnie wracając z kościoła bukiet kwiatów zostawia się wśród upraw, by przynosił szczęście i urodzaje na roli, szczególnie przy zbiorach.